Aktuálne dianie 15. jún 2020

V týchto dňoch budú vyberať nového náčelníka mestskej polície


V Bratislave budú v najbližších dňoch vyberať nového náčelníka mestskej polície a nového riaditeľa zoologickej záhrady i mestského ústavu ochrany pamiatok. Verejné vypočutie kandidátov bude možné sledovať online. Informovala o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

V pondelok bude výberové konanie na riaditeľa mestského ústavu ochrany pamiatok, v stredu (17. 6.) na post náčelníka mestskej polície a v piatok (19. 6.) na riaditeľa bratislavskej zoologickej záhrady. Pri každom výberovom konaní bude od 12.00 h živý prenos, dostupný aj na webe hlavného mesta.

"Každý kandidát má priestor 15 minút na prezentáciu vízie rozvoja organizácie, 15 minút je vyhradených na otázky výberovej komisie a 15 minút na otázky verejnosti vrátane pozorovateľov spomedzi poslancov mestského zastupiteľstva," uviedla Rajčanová.

Verejnosť môže klásť otázky kandidátom počas vypočutia prostredníctvom služby sli.do pod hashtagom #MUOP, #policia a #ZOO. Hlavné mesto tvrdí, že osobná účasť verejnosti vzhľadom na pretrvávajúcu mimoriadnu situáciu pre pandémiu nového koronavírusu nie je možná.

Zoznam členov výberových komisií, životopisy uchádzačov aj ich prezentácie sa nachádzajú na webstránke mesta Bratislava, v časti výberové konania.

Meno úspešného kandidáta na základe rozhodnutia výberovej komisie predkladá primátor Bratislavy Matúš Vallo na hlasovanie do mestského zastupiteľstva, ktoré rozhodne o menovaní vybratých uchádzačov do funkcií.

(TASR)
Foto: Archív Br. kuriér
Článok na podobnú tému je tu
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter