Aktuálne dianie 29. máj 2020

Bratislavskú mestskú políciu opúšťa po odvolanom náčelníkovi aj jeho zástupca


(Bratislavský kuriér, rl) - Po tom, ako náčelníka Mestskej polície v Bratislave Mareka Gajdoša odvolal z funkcie primátor Matúš Vallo kvôli dopravnej nehode s alkoholom, odchádza ku koncu mája aj jeho zástupca, Ivan Lechner.

Samotný I. Lechner nám túto informáciu potvrdil s tým, že už dávnejšie uvažoval nad odchodom a posledné okolnosti jeho rozhodnutie len urýchlili. „Áno je to pravda, odchádzam na vlastnú žiadosť ku dňu 31. 05. 2020, nahradiť by ma mal Michal Buraľ,“ uviedol.

Ako nás ďalej informoval, dôvodom je podľa neho skutočnosť, že náčelník s ním už ďalej nepočítal na mieste zástupcu a ponúkol mu funkciu veliteľa dopravnej polície, čo odmietol. Dodal, že s ohľadom aj na iné aktivity a z hľadiska dlhodobého vyššieho psychického zaťaženia a nedostatku času na relax, aj tak zvažoval ukončenie pracovného pomeru u MsP.

Bratislavského magistrátu sa pýtame, kto je Michal Buraľ a čakáme na sľúbené odpovede aj na ďalšie otázky.

Bratislavský magistrát nedávno vypísal výberové konanie nielen na pozíciu náčelníka Mestskej polície v Bratislave, ale na pozíciu zástupcu náčelníka pre výkon služby Prijímacie konanie s uchádzačmi, ktorí spĺňali požadované kritériá, sa malo uskutočniť  v dňoch 22. mája 2020 a 25. mája 2020.

V súvislosti s personálnymi zmenami v mestskej polícii je aktuálne aj výberové konanie na novovytvorenú pozíciu v tejto ozbrojenej zložke mesta. Ide o funkciu „Procesný manažér“ v referáte výkonu majetkových práv mesta pre činnosť Mestskej polície Bratislava.

Prihlasovanie záujemcov končí dnes, ponúknutý plat je 2 000 EUR/mes. + osobný príplatok v závislosti od odborných znalostí, pracovných skúseností a schopností.

Ivan Lechner odchádza z pozície zástupcu náčelníka MsP Bratislava. Za primátora Iva Nesrovnala viedol políciu od októbra 2016 po odchode Petra Krajíčka. Zástupcom sa opäť stal po nástupe M. Gajdoša.  

Marek Gajdoš odchádza z pozície náčelníka mestskej polície po 16 mesiacoch, funkcie sa ujal 8. februára 2019. Viac sme o tom písali tutu.

(rl)

Foto ilustračné: Archív/Br. kuriér

 

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter