Aktuálne dianie 14. november 2017

Mesto chce dať pod Most Apollo kamery a opraviť dva výťahy


 V súvislosti so situáciou pod Mostom Apollo v podobe nefunkčných výťahov a neporiadku, na čo Bratislavský kuriér viackrát upozornil, nás hlavné mesto na základe našich otázok nedávno informovalo, že aspoň dva výťahy chce dať na budúci rok opraviť. Magistrát sme sa aj pýtali, komu patrí pozemok pod Mostom Apollo a kto sa tam stará o čistotu a poriadok.

 

Odpoveď bratislavského magistrátu: „Hlavné mesto pracuje na riešení zlej situácie s výťahmi na Moste Apollo, ktoré sú kvôli vyčíňaniu vandalmi väčšiu časť v roku pokazené a odstavené z prevádzky. Naposledy boli dva menej poškodené výťahy funkčné koncom júna, kým vzápätí neboli opäť terčom vandalského útoku. Na základe uvedených skutočností ich preto mesto po oprave opätovne spustí do prevádzky až po nainštalovaní kamerového dohľadu v priestore pod mostom Apollo ďalší rok. V roku 2018 je súčasne v pláne aj oprava dvoch viac poškodených výťahov. Následne budú v prevádzke vždy len dva výťahy, kým dva budú zadebnené a odstavené, aby v prípade poruchy alebo poškodenia bol vždy aspoň jeden výťah na každej strane funkčný.

Pokiaľ ide o čistotu a poriadok na pozemku pod Mostom Apollo, za čistotu vozovky, lávky, výťahov na moste zodpovedá hlavné mesto. Za čistotu pozemkov zodpovedajú ich vlastníci – prístav a spoločnosť METRO. Avšak nie vždy tomu tak je, ako aj v prípade čiernej skládky pod mostom, ktorej odstránenie pred cca dvoma týždňami zabezpečilo hlavné mesto so súhlasom vlastníka,“ uvádza v stanovisku pre Bratislavský kuriér, magistrát Bratislavy.

O situácii pod Mostom Apollo sme naposledy písali v tomto článku.

(rl)

Foto: BK-orig.

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter