Urbanizmus a výstavba 19. máj 2020

Magistrát: Na určení príčin dunenia z električky stále pracujú odborníci


V súvislosti so sťažnosťami občanov na dunenie električiek po modernizácii električkovej trate v Karlovej Vsi, sme sa nedávno obrátili na bratislavský magistrát, aby nám zaslal stanovisko k článku pod názvom Iniciatíva petície sa v súvislosti s hlukom električky pýta, či sa bude trať opravovať.

Petícia sa pýtala, akou formou bude náprava, či oprava trate realizovaná, „keďže už asi merania neprebiehajú, je jasné že zistené príčiny problému sú potvrdené“.

Bratislavský magistrát k tomu pre Br. kuriér uviedol: „Stále platí, že na určení príčiny dunenia v časti Karlova Ves pracujú odborníci ako hlavného mesta, tak aj zhotoviteľa a projektanta. Pri aktuálnej etape prác pripravujeme so zhotoviteľom technické úpravy pri realizácii koľajového zvršku, aby sa situácia z hľadiska dunivého zvuku neopakovala“.

Články k tejto téme si prečítajte napríklad aj tu tu

(rl)

Foto: archív Br. kuriér

1 komentár
ODPOVEDAŤ peticia | 20. 5. 2020, 11:51

Stále platí, že na určení príčiny dunenia v časti Karlova Ves pracujú odborníci ako hlavného mesta, tak aj zhotoviteľa a projektanta. Pri aktuálnej etape prác pripravujeme so zhotoviteľom technické úpravy pri realizácii koľajového zvršku, aby sa situácia z hľadiska dunivého zvuku neopakovala“..................................mesto si protireci v texte ....hladaju pricinu a riesia opatrenia bez najdenej priciny?!!!!

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter