Doprava a parkovanie 7. máj 2018

MHD: Z plánov na metro a rýchlodráhu zostala električka. Dnes je jej priemerná rýchlosť 20 km/h... + video


(Bratislava – rl, red) - Zdá sa, že štát a ani samospráva, či samosprávny kraj, v súčasnosti s výstavbou metra, alebo rýchlodráhy, či alwegu, nerátajú. V Bratislave sa pritom denne pohybuje okolo 700 000 ľudí, obrovské množstvo sem dochádza denne, či týždenne aj autom.

Politické reprezentácie štátu a samospráv dali a dávajú Bratislavčanom napokon len električku, ktorú v rámci MHD mnohí považujú za nosný systém dopravy (NSD) v hlavnom meste. Dnes je jej priemerná rýchlosť 20 km/h...!!! Bratislavčania by si ale zaslúžili viac.

Zostali pre nich napokon najlacnejšie a najjednoduchšie riešenia. Budú do budúcnosti stačiť...?

Na otázku Bratislavského kuriéra, či sa do budúcnosti uvažuje s výstavbou metra, alebo rýchlodráhy, alebo alwegu v Bratislave, odpovedá generálny riaditeľ sekcie riadenia projektov Ministerstva dopravy a výstavby SR Juraj Méry vo videu.

(rl)

Takto mohli vyzerať trasy metra v Bratislave...

Foto a video: BK orig., refresher.sk a mapka IDS

O téme si písali tu aj tu a čítajte aj nižšie

PREČÍTAJTE SI, AKÉ PLÁNY MALA BRATISLAVA s rozvojom verejnej dopravy a ako to napokon dopadlo

O nosnom systéme dopravy v Bratislave si prečítajte tu

Dva názory z internetu:

-Metrá sa stavajú v aglomeráciách nad 1 mil. obyvateľov a nie na hraničnom prechode !

-Toto je pomýlená fráza, ktorú nemožno aplikovať na Bratislavu. Bratislava je rozlohou takmer taká istá ako Praha. Len má veľa hluchých, zatiaľ nezastavaných plôch. Napr. medzi Lamačom a Záhorskou Bystricou, medzi Dúbravkou a Volkswagenom a Devínskou Novou Vsou a v neposlednom rade medzi Petržalkou a Rusovcami. Týchto území sa raz developeri chytia. Bratislava cez pracovné dni sa počtom obyvateľstva takmer zdvojnásobuje a dochádzajúcich ľudí za prácou raz denné cestovanie prestane baviť a dopyt po bytoch bude stúpať. Už teraz je hlavne v špičke dopravná situácia neúnosná. Aj mimo špičky, kto ešte necestoval z Dúbravky do Rače nepochopí, aké je to utrpenie. Záver, metro tu už dávno malo byť. Vždy to stroskotalo na peniazoch. No keď náklady podľa projektu z 90-tych rokov porovnáme s dneškom, tak to vyznieva smiešne nízko. Keby sa vtedy pokračovalo s výstavbou, mohlo už fungovať a byť aj splatené

Zdroj:https://hashtag.zoznam.sk/bratislavske-metro-mohlo-byt-pychou-mesta-niektore-stanice-uz-takmer-stali-dnes-sa-hladaju-alternativy/

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter