Aktuálne dianie 25. marec 2020

Zdravie: V Bratislave otvorili novú detskú očnú ambulanciu


Na bratislavských Kramároch otvorili novú ambulanciu na liečbu očných ochorení u detí. Je súčasťou Kliniky detskej oftalmológie v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) a na jej vybudovanie prispel aj charitatívny projekt Farebné nemocnice.

"Deti dostanú komplexnú zdravotnú starostlivosť - vrátane samotnej liečby, ktorá je pre deti navyše veľmi pútavá, lebo im v mnohom pripomína hru - v krajšom, bezpečnejšom a pre deti veľmi atraktívnom prostredí," povedal generálny riaditeľ NÚDCH Ladislav Kužela.

Ambulancia je určená pre deti s tupozrakosťou, poruchami binokulárneho videnia a škúlením. Priestorovo je rozdelená na dve časti - vyšetrovňu a cvičebňu. Nové priestory umožnia zvýšiť počet liečených detí z 10 na 20.

Ambulancia má slúžiť detským pacientom z celého Slovenska.

Celková rekonštrukcia vrátane nového nábytku stála 44.000 eur. Charitatívny projekt Farebné nemocnice prispel sumou 18.000 eur. Steny a plátna v ambulancii zdobia ilustrácie maliara Mareka Maesta.

Populačný výskyt škúlenia a s ním súvisiacich porúch zrakových funkcií a hybnosti očí predstavuje u detí na Slovensku približne 5 až 7 percent. Narastá napríklad so zvyšovaním počtu predčasných pôrodov.

"Pri výbere účelu, na ktorý budú tentokrát venované prostriedky, sme zohľadnili aj tento fakt," hovorí Natália Ormandy, marketingová manažérka spoločnosti Oriflame Slovensko, ktorá realizuje projekt Farebné nemocnice.

(tasr)
Foto: Dfns  a Devito
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter