Aktuálne dianie 17. október 2017

Zastávky na Patrónke mesto stále obnovuje, páchnuci podchod čaká na rekonštrukciu WC + video a foto


Dlhodobo zanedbané zastávky na Patrónke menia tvár k lepšiemu, miestny podchod ale stále zostáva v nedobrom stave.

Na zastávkach i v podchode na Patrónke sme sa boli v uplynulých dňoch pozrieť.

Veci sa dali do pohybu a z kedysi nechutných prístreškov MHD, na jednom z najväčších dopravných uzlov v Bratislave, svitá na lepšie časy.

Či tomu tak bude aj v budúcnosti, ukáže práve ten čas. Na lepšie časy ale zatiaľ nesvitá verejným záchodom v podchode, ktoré mesto síce sľubuje zrekonštruovať na budúci rok, no v zlom stave sú už roky.

Počas našej návštevy v pondelok 16. októbra bola časť pisoárov odstavená a fungovala len jedna kabínka na veľkú potrebu.

V ženskej časti boli k dispozícii, teda otvorené dve kabínky zo štyroch. Od záchodov a z ich bezprostrednej blízkosti sa často šíri zápach.

Zarážajúce je, že počas týždňa sú toalety otvorené len do osemnástej a počas víkendu sú zatvorené! Presvedčili sme sa o tom v nedeľu 15. októbra.

Aj preto sa zrejme stáva, že niektorí okoloidúci, si najmä večer a v noci, „uľavia“ do odtokového žľabu, ktorý pripomína starý pisoár.

Z neho sa potom šíri spomínaný zápach. V podchode chýbajú kamery, nočné osvetlenie by malo byť zrejme silnejšie.

Ešte v júni tohto roka sme sa na magistráte informovali o rekonštrukčných prácach na týchto zastávkach. Článok je tu.

V týchto dňoch sme sa takisto obrátili na magistrát s otázkami. Pýtali sme sa, či je rekonštrukcia zastávok MHD na Patrónke už dokončená.

Ďalej, prečo nie je položený nový asfaltový povrch aj na zastávke v smere do centra a ako je to s podchodom – bude sa tam ešte niečo robiť? Napríklad rekonštrukcia WC?

Prečo WC nefungujú cez víkend a počas týždňa iba do 18,00 hod.?

Odpoveď magistrátu hlavného mesta:

Rekonštrukčné práce na Patrónke prebiehajú podľa harmonogramu, pričom zastávka na strane do mesta bude vyasfaltovaná začiatkom novembra.

Hlavné mesto si uvedomuje dôležitosť takého uzlového bodu, ako je Patrónka, preto postupne zabezpečuje kroky k skvalitneniu tohto priestoru.

Doteraz sme už zabezpečili vyčistenie stien a nanesenie antigrafitového náteru v podchode, opravu striech na oboch zastávkach, výmenu asfaltu na zastávke v smere z mesta, novú betónovú zastávku na strane von z mesta, výmenu železných brán, prívod optického kábla na napojenie kamier, zvýšenie komfortu cestujúcich na zastávkach výmenou 69 kusov svietidiel za LED.

Magistrát má v pláne v úpravách pokračovať v podobe výmeny elektrorozvádzača vrátane rozvodov, osadení nových jednosedadlových lavičiek s logom mesta v počte 12 kusov.

Ako magistrát dodal, rekonštrukcia WC je v pláne na rok 2018.

Odpoveď na to, prečo nie sú WC otvorené aj cez víkend, a prečo sú cez týždeň sú prístupné iba do osemnástej hodiny, sme nedostali.

(rl)

Foto a video: BK-orig

1 komentár
ODPOVEDAŤ Fero | 22. 10. 2017, 03:12

Ktorý Lilipután navrhoval lavičky v smere z mesta?

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter