Aktuálne dianie 11. september 2018

Za starostu Záhorskej Bystrice bude kandidovať I. Bošňák


O post starostu v bratislavskej Záhorskej Bystrici zabojuje i tamojší miestny poslanec a súčasný finančný riaditeľ Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Ivan Bošňák.

Svoj zámer potvrdil pre TASR.

Kandidovať bude ako nezávislý, v súčasnosti finišuje so zberom podpisov pod svoju kandidatúru.

"Zber podpisov využívam na diskusie s občanmi, snažím sa nazbierať maximum podnetov a názorov na to, čo je potrebné v Záhorskej Bystrici zmeniť či zlepšiť," uviedol Bošňák.

Volebný program chce predstaviť až po naplnení procedurálnych povinností súvisiacich s registráciou svojej kandidatúry, už teraz však hovorí o nevyhnutnej zmene filozofie vedenia miestneho úradu.

"V Záhorskej Bystrici je potrebné venovať pozornosť a všetku výkonnú moc úradu i starostu na riešenie každodenných problémov občanov so zásadnou zmenou komunikácie voči nim,“ zdôraznil Bošňák.

Schopnosť včas informovať občanov o tom, čo sa deje i reagovať na podnety v permanentnej a iniciatívnej diskusii s nimi musí byť podľa Bošňáka nadradené sebaprezentácii v lokálnych médiách.

Starosta a jeho úrad by mal podľa neho upraviť spôsob vykonávania svojej agendy tak, aby flexibilne a promptne reagoval na podnety a potreby občanov.

"Samozrejme, pilierom spravovania vecí verejných je transparentné rozhodovanie, dodržiavanie zákona a pravidiel pri správe majetku," dodal.

Myslí si, že starosta by výkon svojho mandátu nemal znižovať kumulovaním funkcií a povinností v iných samosprávnych zastupiteľstvách – či už mestskom alebo krajskom.

"Jeden človek – jedna funkcia," zdôraznil Bošňák, ktorý vyznáva heslo, že starosta je pre život obce užitočnejší, ak sa bude venovať riešeniu krátkodobých problémov a nie úvahám o desiatich veľkých projektoch.

"Bystrica potrebuje okamžité riešenia pre mladé rodiny s deťmi a pri výstavbe ohľaduplnosť voči občanom, ktorí v obci už žijú," doplnil Bošňák.

Súčasný starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa už na konci júna oznámil, že sa bude v novembrových komunálnych voľbách snažiť do tretice získať mandát.

Ako ozrejmil, hoci sa v posledných rokoch podarilo v mestskej časti uskutočniť veľa vecí, niektoré dôležité projekty pre jej rozvoj je potrebné dokončiť.

Komunálne voľby sa budú konať v sobotu 10. novembra.

(TASR)
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter