Aktuálne dianie 4. október 2018

Vzniká z Devínskej Novej Vsi nový Pentagon? II. A čo si o tom myslíte Vy


(Bratislavský kuriér - tyzdenvdevinskej.sk) - Ako sme nedávno napísali, nie je tajomstvom, že Pentagon vo Vrakuni nie je jedinou oblasťou, kde sa treba mať na pozore.

Viaceré mestské časti v poslednej dobe hlásia, že sú „drogovo závislé“. Na jeden z prípadov nás upozornila čitateľka Andrea. Článok je tu

Všimli sme si, že témou drog v Devínskej Novej Vsi sa zaoberá aj aktivista Ján Žatko.

Na svojom blogu tyzdenvdevinskej, opisuje svoje stretnutie s obyvateľkou DNV pani Parevovou. Tú trápi prostredie, ktoré má priamo pod oknami.

Z pôvodnej radosti, že má priamo pod domom detské ihrisko, sa stala nočná mora.

Na sociálnej sieti sa dokonca priznala, že chce odtiaľ odísť: „Keď sme tam kupovali byt tak som sa potešila, že je pod nami ihrisko. Nakoniec som zistila, že nám je to na nič, pretože tam radšej so synom ani nejdem. Mám strach.

Už sme trikrát volali policajtov po 22:00 a čakali sme na balkóne. Oni vôbec neprišli. Chcem odtiaľ čím skôr odísť, lebo je to tu strašné,“ cituje v blogu skúsenosť obyvateľky.

Vzniká z Devínskej Novej Vsi nový Pentagon?

Na blogu ďalej napísal: „Zhodou okolností hneď na druhý deň po mojom stretnutí s pani Parevovou vyšiel v Bratislavskom kuriérovi článok s alarmujúcim názvom Vzniká z Devínskej Novej Vsi nový Pentagon?

Článok sa venuje presne tomu problému, ktorý trápi pani Parevovú. Bratislavský kuriér v článku cituje pani Andreu:

„Pri nedávnom strihaní kríkov na ulici Jána Smreka vyzbierali pracovníci verejnoprospešných služieb len okolo nášho domu plnú krabicu striekačiek.

Do neďalekého parčíka sa ani neodvážime vojsť, pretože sa v ňom zhromažďujú asociáli a mládež, ktorá tam úplne otvorene fajčí trávu, predáva drogy a robí bordel.

Ak tam aj práve nie sú, zostáva po nich neporiadok – rozbité fľaše, prázdne vrecká od drog, bongá a neraz aj striekačky.

Podobná situácia je na niektorých ihriskách, napríklad na ulici Ivana Bukovčana a Jána Smreka a na ďalších miestach, pretože asociáli vedia, že tam polícia jednoducho nechodí.

Policajné hliadky sa občas možno povozia v aute po obvode Devínskej.

Ani si nespomínam, kedy naposledy som videla pešiu hliadku, a to som na materskej, takže mám o pohybe v Devínskej pomerne prehľad.

Reakcie Devínskonovovešťanov na sociálnej sieti

Ako bloger ďalej napísal, článok v Bratislavskom kuriérovi „Vzniká z Devínskej Novej Vsi nový Pentagon?“ sa stretol na sociálnej sieti s veľkým ohlasom. Ohlasy Devínskonovovešťanov sú alarmujúce. Z diskusie vyberám nasledujúce názory:

-Moni Koláriková: Bývam na Jána Smreka v paneláku, pred ktorým strihali tie spomínané kríky.

To ihrisko pri paneláku je katastrofa. V noci neosvetlené a len blázon sa môže rozhodnúť ísť cez neho. Osobne sa mu častokrát vyhýbam aj cez deň, keď vidím, čo tam sedí na lavičkách sa zgerbu.

Pravidelne feťáci v noci vykrikujú pod oknami.

V noci sa veľakrát nedá spávať a jeden z nich, možno aj viacerí, má nejakú pištoľ, z ktorej pravidelne len tak do vzduchu strieľa.

A cez deň s ňou chodí po sídlisku len tak v ruke. Vraj plynová.

Neraz na neho už ľudia kvôli tomu volali políciu, lebo sa boja, no nič sa nezmenilo. Bývam v Devínskej 19 rokov, no policajnú hliadku som videla večer presne dva razy ísť pochôdzkovať na to ihrisko.

A to som po večeroch často vonku. Ak toto pre niekoho nie je problém, tak ja už neviem. No za seba môžem povedať, že často ma prepadá pocit, že sa tu bojím žiť.

-Jaroslava Hudáková: Tiež mám deti, no dúfam, že žiadny hajzel im drogy neponúkne. Mám z toho zimomriavky!

Je to fakt smutné, otrasné !!! Lenže kto to bude riešiť? Ak sa zaujímate, ešte sa vám budú vyhrážať.

Jediné čo ostáva, je neustále volať, volať a volať políciu, miestny úrad a sťažovať sa. Spísať petíciu, ísť tam hromadne a ja neviem čo ešte !!!!! Inak to tu bude fakt ako PENTAGON !!!!

-Evula Soósová Olgyayová: Dobre vedia kde sa stretávajú a nič s tým nerobia Policajti sú v Devínskej asi na okrasu. Papuče dávať je tiež dôležité, ale to že po zotmení sa človek pomaly bojí ísť von, by mali riešiť čím skôr.

-Martin Punkový Zberatel: Štátni devínski sa len vozia po Devínskej. Všetko sledujú z auta. Raz som ich videl vystúpiť aj s mestskými policajtami.

Obe hliadky prišli dávno po incidente, keď už tam nik nebol. Pamätám si, keď bola mestská polícia dosť činná.

Stačil hluk partie mladých a rovno aj na stanicu zobrali. Teraz presne vedia kde čo ohľadom drog a oni nič.

-Milan Mošať: Začal by som hlavne zatvorením herní.Toto hlavne nevyriešia len poslanci, ale aj verejnosť, školy, rodičia. Je to otázka spoločnosti.

Ak to budeme tolerovať, nezmení sa nič. Devínska potrebuje mestských policajtov so sídlom v Devínskej.

-Miroslav Antal: Neviem, koľkí z diskutujúcich podpísali petíciu za zvýšenie počtu hliadok mestskej polície v DNV, ktorá beží od leta?

Doteraz ju podpísalo takmer 1 100 obyvateľov DNV.

Keďže terajším radným (v meste) končí ich volebné obdobie a doteraz sa s bežnými požiadavkami na zaistenie bezpečnosti v DNV nevysporiadali a už asi ani nevysporiadajú, rozhodli sme sa v petičnej akcii ešte pokračovať a túto odovzdať až novému vedeniu mesta, ktoré nás snáď už nebude ignorovať.

Petíciu vedieme v papierovej podobe, je síce náročnejšia ako elektronická, ale sme takto medzi ľuďmi a máme osobnú spätnú väzbu. Ak je záujem petičné hárky sú k dispozícii. Stačí sa ozvať.

(bk)

Foto:čitateľka

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter