Aktuálne dianie 26. september 2018

Vzniká z Devínskej Novej Vsi nový Pentagon?


Nie je tajomstvom, že Pentagon v Podunajských Biskupiciach nie je jedinou oblasťou, kde sa treba mať na pozore. Viaceré mestské časti v poslednej dobe hlásia, že sú „drogovo závislé“. Posledný prípad, na ktorý nás upozornil čitateľ, je z Devínskej Novej Vsi.

 „Pri nedávnom strihaní kríkov na ulici Jána Smreka vyzbierali pracovníci verejnoprospešných služieb len okolo nášho domu plnú krabicu striekačiek. Do neďalekého parčíka sa ani neodvážime vojsť, pretože sa v ňom zhromažďujú asociáli a mládež, ktorá tam úplne otvorene fajčí trávu, predáva drogy a robí bordel. Ak tam aj práve nie sú, zostáva po nich neporiadok – rozbité fľaše, prázdne vrecká od drog, bongá a neraz aj striekačky. Podobná situácia je na niektorých ihriskách, napríklad na ulici Ivana Bukovčana a Jána Smreka a na ďalších miestach, pretože asociáli vedia, že na tam polícia jednoducho nechodí. Policajné hliadky sa občas možno povozia v aute po obvode Devínskej. Ani si nespomínam, kedy naposledy som videla pešiu hliadku, a to som na materskej, takže mám o pohybe v devínskej pomerne prehľad. Pred niekoľkými týždňami som priamo u nás vo vchode vyzbierala dve bongá, dve použité striekačky, fajku na trávu a prázdne vrecká. Pár dní pred tým si skupinka narkomanov niečo pichala priamo u nás pod balkónmi. A to bývame v staršej a pokojnejšej časti Devínskej, kde som s tým ani náhodou nepočítala,“ napísala nám Andrea.

 Podľa miestnych na drogy v obci už upozorňujú aj na Sv. omšiach v kostole.  Občania sú bezradní, ide totiž o sídlisko so tisíckami mladých rodín, ktoré si zaslúžia väčšiu pozornosť príslušných orgánov. Všetkým veľmi dobre známy pohľad na policajné auto krúžiace po hlavnom ťahu dvakrát za deň, asi tento problém nevyrieši.

 (red, foto čitateľ)

 

2 komentáre
ODPOVEDAŤ Emil | 1. 10. 2018, 13:44

Striekacky na ulici Jana Smreka vihadzuje nejaký cukrovkar a nie narkoman.Strikacky od narkomana nie su bez krvi a ihly!

ODPOVEDAŤ Oprava | 27. 9. 2018, 21:44

*pentagon je Vrakuňa nie Podunajské Biskupice

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter