Aktuálne dianie 27. júl 2017

Vladimír Bajan: Farizejstvo pána primátora na pokračovanie


Ostatné vyjadrenia Iva Nesrovnala v Rádiožurnále RTVS, týkajúce sa dôvodov údajných odchodov zahraničných investorov, považujem za absurdné a zdôvodnenie pána primátora za nehoráznu drzosť,“ uvádza v reakcii na odvysielané 25. júla starosta Petržalky a mestský poslanec Vladimír Bajan.

„Že niekoho osočuje z vlastnej neschopnosti a nekonania, na to sme si už u pána primátora zvykli.

Ale kritizovať zastaraný územný plán, ktorého novelu už tri roky nepredložil do zastupiteľstva, a viniť z toho všetkých ostatných, je už trápne,“ uvádza V. Bajan.

Ten tvrdí, že „aj jeho donekonečna opakovaný nezmysel o stavebných úradoch je už všeobecne známy. Ich počet môže podľa pána primátora za všetko. Aj za zlé počasie...“.

Bajan pripomína, že stavebné úrady v mestských častiach spracovávajú tisícky konaní v zákonných lehotách a u nich v Petržalke, aj skôr.

„A začínajú už od priečky v byte...môžeme to zdokladovať stovkami rozhodnutí...

Ani tieto fakty pánovi primátorovi nebránia, aby opakoval zvrátené nezmysly o tom, že dôvodom údajne dlhých lehôt v stavebných

konaniach či dokonca toho, že on nemôže stavať nájomné byty, sú počty stavebných úradov,“ uvádza v stanovisku starosta Petržalky.

Podľa neho sú to práve stanoviská magistrátu, na ktoré sa v mnohých prípadoch čaká aj viac ako 10 mesiacov a práve to spôsobuje podľa neho predlžovanie lehôt.

Aj keď samotný Bajan je za zredukovanie počtu stavebných úradov, nebude to mať podľa neho za následok zrýchlenie procesov, pretože počet podaní sa nezníži.

Ako uvádza, v Petržalke ich je ročne 6 tisíc. Ak to bude za celú Bratislavu robiť len jeden stavebný úrad, môže podľa Bajana nastať pravý opak.

„A to treba domyslieť, nielen bohapusto vypúšťať do verejnosti nezmysly.

Obdobné vyhlásenia pána primátora sú len ďalším dôkazom toho, že Bratislava ešte takéhoto neschopného primátora nemala.

Bohužiaľ, hľadá vinníka vždy len mimo seba a verejnosti podsúva pseudoargumenty, ktoré stoja na vode,“ dodáva v stanovisku k odvysielanému starosta a mestský poslanec.

Ako odznelo 25. júla v Rádiožurnále Slovenského rozhlasu, z Bratislavy odchádzajú zahraniční investori.

Podľa magistrátu zato môže najmä zastaraný územný plán a často aj dlhoročné čakanie na vydanie stavebného povolenia.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal kritizuje, že hlavné mesto má až 15 stavebných úradov:

„Výsledkom je, že z Bratislavy odchádzajú zahraniční investori, ktorí by vytvárali konkurenčné prostredie a zostávajú tu iba naši investori, ktorí sa v tomto vyznajú“.

Ako ďalej v Rádiožurnále odznelo, Inštitút urbánneho rozvoja (IUR) s primátorom súhlasí, no dodáva, že za situáciu môže aj magistrát, pretože posudzovanie projektov a vydávanie súhlasných stanovísk trvá mestu, podľa výkonného riaditeľa IUR Juraja Suchánka, v priemere 5 mesiacov:

“Najväčším problémom je naozaj tá lehota pri získavaní stavebných povolení a nepredvídateľnosť a netransparentnosť,“ uviedol Suchánek.

(red, rl)

Fotomont.: BK, archív

2 komentáre
ODPOVEDAŤ lata | 28. 7. 2017, 10:44

Kazdym dnom sa len utvrdzujem v tom, akeho ma Bratislava neschopneho primatora a pokial je na tomto poste, tak lepsie to uz nebude.... Totalny chaos a svoju neschopnost vzdy hodi na niekoho ineho

ODPOVEDAŤ johan | 28. 7. 2017, 06:53

Samé dobré správy : - do parku bez obáv,- prepad banky,- farizejstvo primátora,- Istropolisu hrozí zánik,- error sme ešte nedosiahli,- Námestie slobody potemkiáda,- cyklisti diskriminujú chodcov,- námietky proti tendru,- primátor pozastavil výkon 34 uznesení. Čím horšie, tým ďalej.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter