Aktuálne dianie 22. november 2021

Vianočné trhy nebudú ani lokálne. Po Starom Meste informuje ďalšia mestská časť o ich zrušení


Vianoce v Bratislave budú mať aj tento rok prívlastok "pandemické". Po Staromestských vianočných trhoch oznámila zruženie trhov aj ďalšia mestká časť- Petržalka.

"Kvôli extrémne zlej pandemickej situácii, sprísňujúcim sa opatreniam vlády na zastavenie šírenia ochorenia COVID-19 a snahe efektívneho nakladania s našimi spoločnými verejnými financiami sme sa rozhodli pripravované Vianočné trhy v Petržalke 2021 na Námestí Republiky nezorganizovať," informovala na sociálnej sieti mestská časť.

"Množstvo regulácii, dôkladné kontroly vstupov, uchovávanie osobných údajov so zoznamami účastníkov, hrozba, že sa nebude môcť predávať občerstvenie, zmeny Covid automatu na poslednú chvíľu, ktoré sa dejú aj v týchto dňoch, ale aj morálna dilema organizovať radostné podujatie v čase, kedy naši zdravotníci a nemocnice opäť padajú na kolená a denne vyhasínajú desiatky životov nás priviedli k rozhodnutiu, že Vianočné trhy v Petržalke sa ani tento rok, žiaľ, konať nebudú," vysvetľuje zástupkyňa starostu Jana Hrehorová.

Namiesto trhov sa v Petržalke teraz diskutuje o alternatívnom programe. Ten by mohol byť zameraný na dobročinné aktivity pre ľudí bez domova, sociálne slabšie rodiny alebo seniorov.

bk, foto: Facebook Petržalka

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter