Aktuálne dianie 29. január 2020

V Ružinovskej poliklinike otvorili centrum magnetickej rezonancie


V Ružinovskej poliklinike v Bratislave otvorili v stredu nové centrum magnetickej rezonancie.

Vďaka modernému vybaveniu umožní precíznejšiu diagnostiku mozgu pred plánovanými operáciami, ale aj špecifické vyšetrenia pohybového a cievneho systému, brušnej dutiny a panvy.

Informovala o tom Barbora Kováčová zo spoločnosti Pro Diagnostic Group, ktorá centrum prevádzkuje.

Výhodou novších technológií je podľa Kováčovej kratší vyšetrovací čas, vyšší komfort a možnosť vyšetriť pacientov s hmotnosťou až do 250 kilogramov.

„Prístroj, ktorým je naše pracovisko vybavené, nám ponúka nadštandardnú kvalitu obrazu a zároveň poskytuje mnoho špeciálnych aplikácií, ktoré využijeme pri rýchlejšej a presnejšej diagnostike,“ doplnila primárka nového pracoviska Patrícia Lakomá.

Ako uviedla Kováčová, nové centrum magnetickej rezonancie patrí medzi najmodernejšie na Slovensku.

Disponuje napríklad prístrojom so systémom, ktorého technológia ponúka vysokú kvalitu obrazu a zobrazovacej diagnostiky. Medzi jeho výhody patrí podľa prevádzkovateľov aj rozšírené neurologické zobrazovanie mozgu pre precíznejšiu diagnostiku.

Digitálna technológia podľa Kováčovej umožňuje napríklad zobrazenie lézií chrupavky, šliach, väzov a kostnej drene.

Ponúka tiež neinvazívne vyšetrenie ciev, mozgu a krku, hrudníka, brucha a periférnych oblastí tela použitím nekontrastných techník. Umožňuje tiež kompletnú diagnostiku ženských orgánov a patologických zmien prostaty.

(TASR)
Ilustr. foto:Archív Br. kuriér
1 komentár
ODPOVEDAŤ Smart | 31. 1. 2020, 14:02

Nezabudnite, ze kontrastna latka, ktora sa pouziva na Slovensku pri MRI, obsahuje tazky kov gadolinium, ktory sa z tela nemusi vylucit a moze sposobit dozivotnu otravu, pripadne zostane v tele v lozisku ako casovana bomba. Odporucam kazdemu pytat si od lekarov informacie a nenechat sa umlcat!

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter