Aktuálne dianie 27. september 2022

V rámci šetrenia upravili teploty vykurovania v budove parlamentu


V rámci šetrenia zaviedla Kancelária Národnej rady (NR) SR opatrenia, týkajú sa napríklad úpravy teploty vnútorného vzduchu pre vykurovanie a chladenie. Takisto skrátila dobu osvetlenia v areáli Bratislavského hradu a budovy parlamentu.

V parlamente sa upravila teplota vykurovania a chladenia tak, aby sa zachovalo hygienické minimum vnútornej teplotnej klímy priestorov. "U niektorých objektov bolo pozastavené chladenie vo vybraných priestoroch," uviedli pre TASR z odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

Medzi opatrenia tiež patrí skrátenie doby svietenia verejného a slávnostného osvetlenia, či skoršie odstavenie prevádzky fontán v areáli Bratislavského hradu a v areáli budovy parlamentu.

Zaviedla tiež skrátenie doby svietenia vo vedľajších a podružných priestoroch inštaláciou spínania a vypínania osvetlenia cez senzory pohybu.

Kancelária NR SR deklaruje, že participuje na pláne energetickej efektívnosti s Ministerstvom dopravy a výstavby SR. "V prípade, že sú pridelené finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu na významnú obnovu, následne realizuje obnovu technických a technologických zariadení s cieľom zníženia energetickej náročnosti a zvýšenia energetickej efektívnosti," uzavreli z kancelárie.

TASR, foto: TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter