Aktuálne dianie 22. február 2021

V niektorých mestských častiach ostávajú školy stále zatvorené


Viaceré základné školy v najväčších bratislavských mestských častiach otvoria brány pre svojich žiakov aj tento týždeň. Iné sa rozhodli otvoriť len materské školy. Pre TASR to potvrdili hovorcovia jednotlivých miestnych samospráv.

V Starom Meste sú školy a škôlky otvorené v režime ako doteraz

"Školy a škôlky v Starom Meste ostávajú otvorené v rovnakom režime ako doteraz. Jediná materská škola Ferienčíkova ostáva aj ďalší týždeň zatvorená," uviedol pre TASR hovorca Starého Mesta Matej Števove. Poznamenal, že ešte vo štvrtok (18. 2.) otestovala mestská časť v spolupráci s Biomedicínskym centrom Slovenskej akadémie vied (SAV) zamestnancov školských zariadení. "Okrem antigénových testov sa realizovali aj PCR testy," doplnil.

Mestská časť Ružinov otvára prvý stupeň, zatvorené sú len školy s pozitívne testovanými

Pre všetkých žiakov prvého stupňa otvára od pondelka (22. 2.) aj mestská časť Ružinov. "Zatvorené ostanú len tie, kde sa objavili prípady pozitivity," podotkla Tatiana Tóthová, riaditeľka komunikačného oddelenia miestneho úradu. 

Rovnako mestská časť Nové Mesto otvára budúci týždeň prvý stupeň niektorých základných škôl, a to na Kalinčiakovej ulici a na ulici Za kasárňou. Otvorené by mali byť aj materské školy na Kalinčiakovej a Šancovej ulici. "Pre rodičov z kritickej infraštruktúry budú naďalej k dispozícii základné školy na Cádrovej a Riazanskej ulici a škôlky na Cádrovej a Letnej ulici," priblížil hovorca Nového Mesta Marek Tettinger.

Do školských lavíc sa môžu vrátiť aj žiaci prvých a druhých ročníkov prvého stupňa na všetkých jedenástich základných školách v Petržalke. Zároveň budú na všetkých školách fungovať školské kluby detí pre rodičov z kritickej infraštruktúry. Otvorených by malo byť od pondelka aj 23 materských škôl pre predškolákov a rodičov z kritickej infraštruktúry. Výnimkou je škôlka na Gessayovej ulici, ktorá je zatvorená z dôvodu karanténnych opatrení.

"Situácia na jednotlivých základných a materských školách sa môže líšiť vzhľadom na ich aktuálne možnosti, počet zamestnancov v karanténe s ochorením COVID-19 a vzhľadom na aktuálne stanovisko regionálneho hygienika," vysvetľuje samospráva na svojej webovej stránke.

V Rači sa školy otvárajú podľa kapacitných možností a záujmu rodičov

Jednotlivé triedy v základných školách v bratislavskej Rači budú od pondelka (22. 2.) otvorené pre žiakov podľa kapacitných, priestorových a personálnych možností jednotlivých tried a tiež prejaveného záujmu rodičov. "Materské školy budú otvorené tiež pre rodičov podľa ich záujmu a tiež kapacitných možností konkrétnej škôlky," informoval na sociálnej sieti račiansky starosta Michal Drotován.

Podunajské Biskupice a Vrakuňa otvárajú škôlky, základné školy zatiaľ vzdelávajú dištančne

V Podunajských Biskupiciach v pondelok obnovia vyučovanie v materských školách. Otvorenie základných škôl tu predpokladajú od 8. marca. Vo Vrakuni sa od pondelka otvárajú materské školy. Základné školy ostávajú vyučovať dištančnou formou.

TASR, foto: TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter