Aktuálne dianie 5. október 2017

V Lamači začnú stavať svetelnú križovatku Hodonínska-Vrančovičova, rátajte so zápchami


Doprava na hlavnom ťahu v bratislavskom Lamači sa skomplikuje. V sobotu (7.10.) začnú s výstavbou semaforov na križovatke Hodonínska-Vrančovičova.

Vicestarosta Lamača Lukáš Baňacký pripomenul, že križovatka je jedným z dopravne najexponovanejších bodov v mestskej časti a tiež aj miestom niekoľkých tragických nehôd.

"Svetelná signalizácia a zásadná zmena križovatky budú znamenať zvýšenie bezpečnosti chodcov, vytvorenie priestoru pre jednoduchšie zastavovanie vozidiel MHD a takisto umožnenie bezpečného výjazdu z bočných ulíc," zdôraznil Baňacký.

Kým prinesie stavba, odhadovaná na päť mesiacov, želateľný výsledok, motoristi budú musieť strpieť obmedzenia. Počas prvých dvoch dní (7. - 8.10.) bude doprava presmerovaná do jedného jazdného pruhu a riadená svetelnou signalizáciou.

V druhej etape, ktorá sa začne od pondelka (9.10.) a mala by trvať do vianočných sviatkov, sa ráta s obojsmernou premávkou a obmedzením maximálnej rýchlosti.

V tretej etapa sa uskutoční asfaltovanie a dokončovacie práce.

"Počas výstavby bude uzavreté napojenie na Vrančovičovu ulicu a rovnako bude zrušené parkovisko v blízkosti križovatky,“ doplnil lamačský vicestarosta.

Náklady na výstavbu podľa zverejnenej zmluvy na stránke Generálneho investora Bratislavy (GIB) dosiahnu 819.750 eur.

Okrem vybudovania svetelnej signalizácie a rozšírenia Hodonínskej ulice bude súčasťou prác aj vybudovanie novej zastávky MHD, odvodnenie komunikácií, vybudovanie nových priechodov pre chodcov i rekonštrukcia priľahlých chodníkov.

(TASR)
Foto: BK
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter