Aktuálne dianie 27. august 2018

V centre zintenzívnili frekvenciu vysýpania košov, bolo na čase...


Stačilo pritom tak málo. Prejsť sa nočným centrom plným návštevníkov a bolo jasné, že niekde niečo zlyháva. Preplnené odpadkové koše sú v letných mesiacoch zaplnené okamžite a bolo jasné, že doterajšia frekvencia nie je postačujúca.

Staromestská poslankyňa Martina Uličná preto poukázala na problém najprv na sociálnej sieti a potom oslovila aj miestny úrad. „Nedalo sa na to pozerať a keďže aj z pozície staromestskej poslankyne cítim voči tomuto mestu zodpovednosť, hľadala som spôsob zmysluplného riešenia tejto situácie. Zároveň v tom istom čase som interpelovala starostu o zriadenie telefónneho  čísla, kam by bolo možné   nahlasovať podnety ohľadom neporiadku v uliciach Starého Mesta,“ uviedla poslankyňa.   

Z miestneho úradu jej prišla rýchla odpoveď, že od 15. 8. 2018 je vysýpanie košov nastavené na tri frekvencie počas dňa a zároveň občania môžu nahlasovať podnety mailom na info@tssm.sk.

"Ak je možnosť mailovať , tak by určite nemal byť  problém pridať tel. číslo, čo  by mohol byť v mnohých prípadoch efektívnejší spôsob ako by mohli občania nahlasovať podnety ohľadom neporiadku. Aby sme sa neocitli v situácii, že si opäť budeme len dopisovať a upozorňovať na problémy,  ale v prvom rade by sme mali hľadať spoločné riešenia v prospech nás všetkých , ktorí tu žijeme,"  dodala Uličná.

Dodajme, že koše miestna samospráva po novom vysýpa v intervaloch 6-8h, 12-14h, 17.30-19.30h.

(bak, foto MU)

 

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter