Aktuálne dianie 15. september 2021

Úsmev ako dar hľadá v Bratislavskom kraji byty na prenájom pre rodiny v núdzi


Nezisková organizácia Úsmev ako dar hľadá byty v Bratislave a Pezinku, ktoré by si mohli prenajímať rodiny v núdzi. O aktivite v rámci projektu Housing First informoval manažér marketingu organizácie Radoslav Zárecký.

Hľadajú 10 až 15 bytov 

"Potrebujeme nájsť desať až 15 bytov v Bratislavskom kraji, kde umiestnime rodiny s deťmi, ktorým hrozí, že by mohli ostať na ulici a deti zobrali do centra pre deti a rodiny," uviedol Zárecký s tým, že najviac rodín majú v Bratislave a akútne potrebujú aj dva byty v Pezinku. Hľadajú hlavne jednoizbové a dvojizbové byty, no môžu byť aj trojizbové byty.

Organizácia garantuje platenie nájmu po dobu 18 mesiacov

Zárecký pripomenul, že zmluva sa podpisuje aj s organizáciou Úsmev ako dar. "A my garantujeme platenie nájmu načas každý mesiac po dobu 18 mesiacov. Rodiny poznáme, lebo s nimi naši odborní pracovníci dlhodobo pracujú. Vieme vám o rodine povedať mnoho informácií. Rodiny sú stále pod dohľadom našich terénnych sociálnych pracovníkov, psychológov, pedagógov a počas týchto 18 mesiacov budú robiť maximum pre to, aby sa rodina po tomto období dokázala postaviť na nohy," priblížil.

Záujemcovia o prenajímanie bytu majú kontaktovať organizáciu Úsmev ako dar.

TASR, foto: TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter