Aktuálne dianie 23. október 2023

Tri zrážky električiek s chodcami za dva dni, čo podcenili?


Policajti evidujú od začiatku tohto roka šesť zrážok chodcov s električkami. Chodci sú povinní dať električke prednosť aj na neriadených priechodoch pre chodcov, upozornili.

"Je potrebné si uvedomiť, že električka v porovnaní s autami, pred ktorými majú prednosť, má výrazne dlhšiu brzdnú dráhu a vodič električky okrem brzdenia nemá inú možnosť, aby zrážke zabránil," uviedol Michal Szeiff z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Náhlym vstupom do jazdnej dráhy električky ohrozujú chodci svoj život a aj život a zdravie cestujúcich v električke. Tí môžu pri použití núdzovej brzdy vodičom spadnúť a zraniť sa. "Pri prechádzaní cez električkovú trať buďte nanajvýš pozorní a vždy sa poriadne presvedčte, či cez ňu môžete bezpečne prejsť," odporúčajú policajti.

Bratislavská dopravná polícia eviduje za posledné dni tri zrážky chodcov s električkami mestskej hromadnej dopravy v hlavnom meste. V dvoch prípadoch utrpeli chodci zranenia vyžadujúce si ošetrenie v nemocniciach. V jednom prípade zraneniam na mieste podľahol 14-ročný chlapec. "Všetky tri udalosti z posledných dvoch dní mali spoločnú jednu vec - chvíľkovú nepozornosť chodcov," skonštatovali policajti.

bak

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter