Aktuálne dianie 6. marec 2020

Tri otázky pre DPB týkajúce sa preventívnych opatrení pred koronavírusom


V súvislosti s nedávnou informáciou, že magistrát dal komplexne dezinfikovať všetky vozidlá MHD, sme mestu a DPB položili tri otázky. Odpovedal mestský dopravca.

1. Má DPB nakúpené nejaké špeciálne prostriedky, ktoré zabránia prípadnému šíreniu konkrétnej chrípky? Ak áno, koľko navyše, vzhľadom na ročný rozpočet?

2. Ako často by DPB musel dezinfikovať vozidlá, aby zabránil prípadnému šíreniu tejto chrípky? Každý deň?

Odpoveď.: DPB, a. s. v rámci preventívnych opatrení zabezpečil pri vstupoch do vozovní a výpravní dezinfekciu na ruky nielen pre vodičov, ale pre všetkých zamestnancov, zároveň sú dezinfekciou vybavené aj sociálne zariadenia pre vodičov.

Tí postupne dostávajú aj dezinfekčné prostriedky, gél na ruky spolu s utierkami a tiež dezinfekčný prostriedok na madlá, či dopytové tlačidlá, ktorý môžu využívať počas služby. Dezinfekciou sú vybavení aj revízori.

Vodiči MHD budú na zastávkach automaticky otvárať všetky dvere na nových električkách, všetkých autobusoch a trolejbusoch, aby sa znižovala potreba kontaktu cestujúcich s povrchmi v hromadných dopravných prostriedkoch.

Pri zastávkach na znamenie je naďalej nutné vyslať vodičovi znamenie. Dezinfekcia sa vo vozidlách vykonáva štandardne denne špeciálnym prípravkom najmä na madlách a tyčiach a raz mesačne sa dezinfikuje celý interiér vozidla, čiže aj podlaha, okná, či stropy.

Podnik však v súčasnej dobe zvýšil periodicitu komplexnej dezinfekcie na dvakrát mesačne s najväčším zreteľom na madlá a dopytové tlačidlá a upratovacej spoločnosti nariadil, aby zvýšili dávky dezinfekcie nad hygienický štandard.

Nad rámec všetkých opatrení ešte DPB, a. s. vyhlásil súťaž na špeciálnu dezinfekciu so zosilnenými účinkami pre všetky vozidlá MHD.

Víťazný uchádzač zabezpečí celoplošnú dezinfekciu všetkých vozidiel MHD metódou zahmlievania a na báze dezinfekčnej látky s obsahom striebra, začne už zajtra. Vydezinfikované budú všetky autobusy, električky, trolejbusy.

3. Má DPB kapacity na to aby dezinfikoval častejšie ako obvykle? Personál a pod.? Kto tú dezinfekciu robí? Koľko ľudí na toľkých vozidlách?

Odpoveď: DPB, a.s. má pod kontrolou výkony aj zabezpečovanie služieb spoločnosťou Cata-Real, s. r. o., ktorá čistí a dezinfikuje vozidlá MHD. Pre viac info sa prosím obráťte na samotnú spoločnosť.

(rl)

Ilustr. Foto: Br. kuriér

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter