Aktuálne dianie 18. marec 2019

Termín osadenia sochy napoleonského vojaka zatiaľ nie je známy


Termín osadenia sochy napoleonského vojaka na Hlavnom námestí, ktorá je už dlhé roky atrakciou, najmä pre turistov, zatiaľ nie je známy.

Sochu vypáčili vandali ešte v roku 2018, z piatka 7. septembra na sobotu 8. septembra. Odvtedy sú na mieste po tejto obľúbenej atrakcii iba stopy na zemi.

Aj vzhľadom na to, že v Bratislave je podobných turistických atrakcií ako šafranu, spýtali mestskej samosprávy, kedy sa dá asi očakávať znovuosadenie objektu.

Odpovedalo nám Staré Mesto. Hovorca Matej Števove informoval, že socha je po poslednom poškodení uložená v priestoroch objektu Žilinská.

„Prevoz realizovalo TSSM, a.s. a zatiaľ k oprave zatiaľ nedošlo. Vykonali sa obhliadky za účasti p. Mikle , ktorý je sochárom a žiakom zosnulého autora sochy profesora p. Meliša.“

Ako hovorca dodal, momentálne sa pripravuje odhad ceny a hľadajú sa zdroje na opravu sochy. „Hneď ako bude socha opravená vráti sa na svoje pôvodné miesto“.

O vypáčení sochy sme písali tu.

Socha vojaka je atrakciou Hlavného námestia od roku 1997. Je z bronzu a jej autorom je sochár Juraj Meluš.

Jednou z atrakcií v centre bola istý čas aj socha Paparazziho, ktorá ale bola premiestnená do jednej z bratislavských kaviarní.

Určite najobľúbenejšou sochou z hľadiska fotografovania sa turistov, je socha Čumila i socha Schöne Náciho. Aj tietoto objekty už boli v minulosti cieľom útokov vandalov.

(rl)

Foto: Archív Br. kuriér de FCB

2 komentáre
ODPOVEDAŤ MHR Writer | 20. 3. 2019, 09:44

I curious more interest in some of them hope you will give more information on this topics in your next articles. <a href="https://www.mhrwriter.co.uk/buy-assignment-online">MHR Writer</a>

MHR Writer | 20. 3. 2019, 09:46

[url=https://www.mhrwriter.co.uk/buy-assignment-online]MHR Writer[/url]I have express a few of the articles on your website now, and I really like your style of blogging. I added it to my favorite’s blog site list and will be checking back soon…

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter