Aktuálne dianie 4. máj 2017

Takto vyzerá nová lávka na dunajskom nábreží + video + foto


V rámci projektu Zuckermandel vznikla nad nábrežnou komunikáciu arm. gen. Ludvíka Svobodu nová lávka, spájajúca túto novú štvrť s dunajským nábrežím. Pozrite si video i fotografie, ako vyzerá lávka v súčasnosti.

Projekt Zuckermandel nie je ešte dokončený, podľa neoficiálnych informácií budú niektoré objekty a priestory otvorené a sprístupnené už na jar, ostatné do konca tohto roka.

Zuckermandel vo faktoch:

V Zuckermandli sa nachádzajú:

Byty15 200 m2/187 ks
1-izb. – 6 ks, 2-izb. – 97 ks, 3-izb. – 61 ks, 4-izb. –23 ks
Kancelárske priestory 36 000 m2
Obchodné priestory 3 500 m2
Skladové priestory 880 m2
Parkovacie miesta v podzemí 891
Parkovacie miesta k bytom 381
Parkovacie miesta na teréne 29

Blok A pozostáva z dvoch obytných budov s piatimi samostatnými vchodmi označenými AA až AE. Budovy majú šesť poschodí plus dve ustúpené terasové podlažia. V bloku sa nachádza 127 bytov, apartmánov a obchodné priestory v parteri. Na prízemí je plánovaná škôlka.

Blok B tvoria dve sedemposchodové administratívne budovy určené jednému nájomcovi. Zaujímavým prvkom je premostenie ponad Žižkovu ulicu a na najvyššom podlaží terasa s výhľadom na rieku.

Päťposchodová obytná budova s označením CB prináša 25 rozľahlých bytov s výhľadom na rieku alebo staromestskú zástavbu na Žižkovej ulici. 

Budovu CA tvoria administratívne priestory boutique typu. Ponúka šesť poschodí unikátnych kancelárií určených pre viacerých nájomcov. V parteri je priestor pre obchodné prevádzky. 

Pod označením D sa nachádza novovytvorené námestie, ktorého dominantným prvkom je skalný výbežok hradného brala nazývaný aj „skalný nos“. Na námestí sa tiež nachádza prístup na 250 metrov dlhý náučný chodník s informačnými tabuľami a outdoorovými fitness strojmi. Námestie je prepojené s dunajskou promenádou lávkou, ktorá vedie ponad cestu a je zakončená štýlovou kaviarňou s výhľadom na rieku.
Budovy CX a CY sú plánované v ďalšej etape projektu.

Zdroj: Zuckermandel.sk

(red)

Foto / Videogaléria Zobraziť všetky Foto / Videogaléria
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter