Aktuálne dianie 9. september 2021

Staré Mesto dočasne zatvorí všetky základné školy


Na návštevu pápeža Františka, ktorý pricestuje na Slovensko, sa pripravuje aj bratislavské Staré Mesto. Mestská časť zatvorí Grassalkovichovu (Prezidentskú) záhradu, zatvorené budú aj všetky jej základné školy spolu s niektorými materskými školami. Z námestí, ktoré navštívi Svätý Otec, budú dočasne odstránené lavičky i smetné koše. Uviedol staromestský miestny úrad.

Grassalkovichovu záhradu zatvoria na štyri dni

Grassalkovichova záhrada bude zatvorená od soboty (11 .9.) do utorka (14. 9.). Pre verejnosť ju opätovne otvoria v stredu (15. 9.).

Žiaci budú mať riaditeľské voľno

V pondelok a utorok (13. - 14. 9.) budú zatvorené všetky základné školy v Starom Meste, žiaci budú mať riaditeľské voľno. Zatvorené ostanú aj materské školy (MŠ) pri základných školách, konkrétne MŠ Dubová, MŠ GrösslingovaaMŠ Milana Hodžu na Škarniclovej ulici. Z prevádzkových dôvodov budú zatvorené v pondelok aj ďalšie dve škôlky, MŠ Heydukova a MŠ Ferienčíkova. "Nemajú vlastnú kuchyňu ajedlo im kvôli dopravným obmedzeniam vmeste nevieme zabezpečiť," vysvetlil miestny úrad. Zvyšných 14 materských škôl bude otvorených.

Odstránia lavičky aj smetné koše

Isté zmeny sa dotknú aj námestí, ktoré navštívi pápež František. Týka sa to Rudnayovho a Rybného námestia. V rámci bezpečnostných opatrení z nich dočasne odstránia lavičky i smetné koše. Tie sa na svoje miesto vrátia vo štvrtok (16. 9.). "Lavičky budú osadzovať pracovníci Technických služieb Starého Mesta postupne, odstránenie lavičiek využijeme na ich opravy," doplnil miestny úrad.  

TASR, foto: TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter