Aktuálne dianie 11. február 2020

ŠPORT: Nový hokejový projekt má vysoké ambície


Zimný štadión v bratislavskej Petržalke sa stane 8. marca dejiskom posledného, t.j. tretieho z regionálnych turnajov v rámci 1. ročníka unikátneho celoslovenského hokejového turnaja SPP Energy Tour '20, ktorý sa uskutoční počas dvoch februárových a dvoch marcových víkendov.

Séria regionálnych turnajov zameraných na ročníky 2009 a 2010 (žiaci 3. a 4. ročníkov) odštartuje 16. februára turnajom v Dolnom Kubíne, následne bude pokračovať 29. februára turnajom v Prešove a na záver sa presťahuje do Bratislavy.

 Organizátor turnaja, združenie HDC TEAM a generálny partner Nadácia SPP, pripravili zaujímavý projekt, ktorý si dal za cieľ prispieť k zlepšovaniu situácie v detskom a mládežníckom hokeji na Slovensku.

"Je radosť pracovať keď máte oporu v silných a spoľahlivých partneroch. Dnes sa už prakticky žiaden kvalitný športový projekt nezaobíde bez podpory zo súkromného sektora. Preto sme radi, že sa nám podarilo získať na spoluprácu takého partnera akým je Nadácia SPP.

A verím, že časom sa pridajú aj ďalšie silné značky, pretože máme skutočne kvalitne pripravený projekt s veľkým potenciálom rastu.", uviedol marketingový manažér projektu Rastislav Maršálek.

SPP Energy Tour '20, ako ho organizátori nazvali, poskytne okrem prémiového hokejového turnaja aj bohatý a atraktívny doplnkový program. Každý z mladých účastníkov turnaja bude mať možnosť absolvovať špeciálnu športovú diagnostiku.

V rámci nej sa bude testovať napríklad frekvenčná rýchlosť dolných končatín, ktorá vypovedá o akceleračných schopnostiach jedinca, či výbušnosť dolných končatín, kde sa ukáže efektívne využívanie elastickej energie, atď. Výstupy z diagnostiky všeobecných schopností každého jedinca obdržia na záver turnajového dňa ich tréneri aj s doporučeniami k nastaveniu správneho individuálneho tréningového programu.

Diagnostika im navyše pomôže zorientovať sa v napredovaní jedinca medzi jednotlivými obdobiami (napríklad na začiatku letnej prípravy a na jej konci).Súčasťou bohatého programu bude aj vzdelávacia časť zameraná na rodičov malých hokejistov. Rodičia budú mať možnosť absolvovať prednášky na tému "Správna výživa a pitný režim športovca" a "Mentálna športová príprava".

Druhú z uvedených prednášok zastrešia špecialisti na mentálnu prípravu zo spoločnosti SportMind HDTS, ktorá okrem iného pripravuje aj našich mladých futbalových reprezentantov, či niektoré popredné extraligové futbalové a basketbalové tímy.

Najväčším ťahákom bude pre tímy hokejový turnaj. Každého z vyššie uvedených regionálnych kôl sa zúčastní po šesť tímov. Prvé dva tímy z každého regionálneho kola postupujú do celoslovenského finále, ktoré sa bude konať 22. marca v Bratislave.

„Sme radi, že náš turnaj vzbudil solídny záujem, aj keď sa jedná len o prvý ročník. Miesta sa nám veľmi rýchlo zapĺňajú, preto kluby, ktoré ešte uvažujú o účasti, by sa mali s prihláškou poponáhľať. Projekt síce ešte neprebehol, ale už dnes sa zamýšľame, ako uchopiť organizáciu tohto projektu smerom do budúcnosti. Pretože vidieť, že na Slovensku je ešte stále hlad po hokeji.“, uviedla manažérka projektu Silvia Čupová.

(red)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter