Aktuálne dianie 5. január 2023

Slovan sa koncom januára stretne aj so Salzburgom


Ako ukazujú Live výsledky futbalisti Slovana Bratislava odštartovali zimnú prípravu fyzickým testovaním. Zverenci Vladimíra Weissa st. sa v stredu dopoludnia stretli na úvodnom zraze, zatiaľ nie v kompletnom zložení. V prípravnom období sa "belasí" strenú, okrem iných zápasov, aj s rakúskym Red Bullom Salzburg (28. januára).

Hráči si počas voľna plnili individuálne tréningové plány, aby hneď po návrate do klubu mohli nabehnúť do záťaže. "Začíname testami, následne pokračujeme dvojfázovým tréningom. Od nedele sa presúvame na hotel, zvolili sme podobný model ako pred rokom. Budeme ubytovaní v Rusovciach a pripravovať sa budeme v domácich podmienkach. V tomto režime budeme pokračovať takmer celé dva týždne do prvého prípravného zápasu s Brnom," povedal pre oficiálnu stránku klubu asistent trénera Boris Kitka. "Belasí" sa ešte nestretli v kompletnom zložení. "Hráči, ktorí oslavujú 6. januára Vianoce, dostali ešte voľno a pripoja sa počas víkendu. Sú to Aleksandar Čavrič, Giorgi Čakvetadze, Džaba Kankava a Ivan Šaponjič," dodal Kitka.

Niektorí hráči obhajcu titulu si ešte doliečujú zranenia, resp. menšie operačné zákroky, ktoré podstúpili ešte koncom uplynulého roka. "Dávid Holman ešte potrebuje nejaký ten týždeň, no čoskoro by sa mal pripojiť k tímu. Myenty Abena podstúpil koncom novembra chirurgický zákrok, dlhodobo sa sťažoval na problémy s členkom. Momentálne začína tréning bez lopty, odhadujeme, že o dva týždne by sa mohol plne pripojiť k tímu. Ibrahim Rabiu je tiež po operácii, tam je to na dva až tri týždne. Lukáš Pauschek absolvoval artroskopiu, absolvuje bežecké tréningy. Ak mu lekári po kontrole na konci týždňa dajú zelenú, bude sa môcť pripojiť k mužstvu a začať kompletný tréning aj s loptou. Dôležité je, že je v poriadku a po operácii nemal komplikácie."

Zimnú prípravu s "belasými" začali aj stredopoliar Filip Lichý a ofenzívny univerzál Adler Da Silva, ktorým sa skončili hosťovania v Ružomberku, resp. v Michalovciach. S mužstvom sa pripravuje aj 22-ročný krídelník Sharani Zuberu, ktorý sa v Slovane predstavil aj v novembrovom prípravnom zápase v Dunajskej Strede. Po nepríjemnom zranení je späť Tigran Barseghjan, ktorý si pred októbrovým duelom s Pjunikom Jerevan zlomil nohu. "Tigran sa individuálne pripravoval doma a dva-tri týždne strávil v Madride u kondičného trénera, všetko po komunikácii s našimi kondičnými špecialistami. Príde počas víkendu. Uvidíme, aké budú odporúčania lekárov po kontrole, ktorú by mal absolvovať 9. januára. Určite tam ešte bude nejaký nábehový čas. Po kontrole budeme vedieť, aký zhruba bude časový plán jeho návratu na ihrisko," skonštatoval Boris Kitka.

Zverencov Vladimíra Weissa st. čakajú počas prípravy tri zápasy – v sobotu 21. januára s Brnom, v stredu 25. januára v rakúskom St. Pöltene a v sobotu 28. januára prestížny súboj s Red Bull Salzburg. Zápas s Brnom ešte nemá definitívne určené dejisko, no zámerom oboch klubov je hrať na prírodnej tráve v Bratislave, resp. v okolí Bratislavy. "Robíme všetko pre to, aby sme sa dobre pripravili. Čakajú nás tri súťaže a každý dobre pripravený hráč bude pre klub dôležitý," uzavrel Boris Kitka.

      Program zimnej prípravy A-tímu ŠK Slovan Bratislava
      4. januára: úvodný zraz a začiatok zimnej prípravy
      4./5. januára: fyzické testy
      8. – 20. januára: sústredenie v domácich podmienkach
      21. januára: ŠK Slovan – Zbrojovka Brno (prípravný zápas)
      25. januára: SKN St. Pölten – ŠK Slovan (prípravný zápas)
      28. januára: Red Bull Salzburg – ŠK Slovan (prípravný zápas)
      4. februára o 13:00: Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan (osemfinále Slovnaft Cupu)

(TASR, foto skslovan.com)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter