Aktuálne dianie 8. február 2021

Sky Park Offices v Bratislave s 18 podlažiami skolaudovali


Kancelársku budovu Sky Park Offices ktorá je súčasťou projektu Sky Park v blízkosti centra Bratislavy, skolaudovali. Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť v januári. TASR o tom informoval developer Penta Real Estate. S výstavbou budovy sa začalo v máji 2018.
"Prepojením kancelárskej a rezidenčnej časti projektu, doplnenej o obchody a služby, zároveň vzniká výnimočná multifunkčná mikrolokalita, ktorá posúva štandard realitného developmentu v hlavnom meste o niekoľko úrovní dopredu," povedal výkonný riaditeľ pre Penta Real Estate Slovensko Juraj Nevolník.
Kancelárska budova Sky Park Offices má 18 podlaží, 31.000 štvorcových metrov (m2) prenajímateľnej plochy, z ktorých je viac ako 1200 m2 určených na drobné obchodné prevádzky. V budove je k dispozícii takmer 600 parkovacích miest a 90 miest určených pre bicykle.

Kompletne dokončili prvé tri veže

V rámci projektu Sky Park sú už kompletne dokončené prvé tri rezidenčné veže. Štvrtá rezidenčná veža disponuje právoplatným stavebným povolením a jej výstavba by sa mala začať na jar. Súčasťou projektu je aj druhá kancelárska budova Sky Park Tower, ktorá disponuje právoplatným stavebným povolením.

Developer rekonštruuje aj Jurkovičovu tepláreň

Budova je súčasťou druhej etapy projektu a jej výstavba by sa mala začať v priebehu roka 2021. Developer v rámci projektu realizuje aj komplexnú rekonštrukciu budovy národnej kultúrnej pamiatky Jurkovičovej teplárne. Celkovo do projektu Sky Park investuje viac ako 420 miliónov eur.

TASR, foto:  Facebook: SKY PARK by Zaha Hadid

 

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter