Aktuálne dianie 27. november 2020

Silvestrovský ohňostroj nebude


Aj keď nevieme, aké budú platiť odporúčania a opatrenia počas silvestrovskej noci, mesto si uvedomuje, že riziko prenosu vírusu pri počte ľudí, ktorí zvyknú do centra mesta na Silvestra chodiť, by bolo za každých okolností veľmi veľké. Preto novoročný ohňostroj tento Silvester v Bratislave nebude.

"Uskromniť sa a odrieknuť si niečo, sa v tomto roku stalo súčasťou našich životov. Sledovať preto tisíce eur, ktoré skončia vo vzduchu, i keď s krásnym efektom a emóciou, ktorá patrí k silvestrovskej noci, nepovažujeme za správne aj vzhľadom na mestský rozpočet, ktorý sme museli výrazne zredukovať," tvrdí mesto. 

 Vianočnú atmosféru však chcú do mesta počas sviatočného obdobia priniesť bezpečným spôsobom. Otvorenie Bratislavských Vianoc môžu Bratislavčanky a Bratislavčania sledovať prostredníctvom online livestreamu plného netradičných hostí a vianočných prekvapení na viacerých miestach v uliciach mesta, ktorými ich prevedie primátor Matúš Vallo prvú adventnú nedeľu (29.11.). Prezradí aj podrobnosti o vianočnom programe, ktorý sme pre ľudí pripravili v nasledujúce dni či už v online formáte, ale aj na rozličných miestach Bratislavy a ktorý bude aspoň sčasti náhradou tradičných vianočných trhov.

 V uliciach mesta už tieto dni pripravujú viaceré svetlené inštalácie, ktoré rozžiaria Bratislavu počas sviatočného obdobia. Pri Primaciálnom paláci to bude napríklad inštalácia Snowman, pri Lekárni Salvator dielo Dojčiaca či Christmas Bubbles v blízkosti Mirbachovho paláca. (Kompletnú sieť svetelných inštalácii nájdete na linku https://www.facebook.com/events/1003113220186393/)

 (bak, HMB, ilustr. foto TASR)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter