Aktuálne dianie 24. október 2019

Riaditeľom MIB M. Hladký nebude, mesto vyhlási nové výberové konanie


Novým riaditeľom mestského Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB) sa nestane Michal Hladký, ktorého výberová komisia odporučila primátorovi navrhnúť na mestskom zastupiteľstve.

Mesto sa totiž s Hladkým nedohodlo na podmienkach, a preto bude musieť v najbližších mesiacoch vyhlásiť nové výberové konanie na šéfa MIB.

Vo štvrtok o tom bratislavských mestských poslancov informoval primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Poslancom zároveň oznámili, že Zuzana Stanová, ktorá bola poverená dočasným vedením MIB, sa vzdáva tejto funkcie.

Dôvodom je, že jej bola na magistráte pridelená iná pracovná agenda. Mestské zastupiteľstvo vo štvrtok preto schválilo za nového dočasného šéfa MIB-u Jána Mazúra, a to do času vymenovania riaditeľa organizácie, ktorý vzíde z výberového konania.

"Na pozíciu riaditeľa MIB bude vyhlásené nové výberové konanie," oznámil poslancom primátor.

MIB odštartoval svoju činnosť 1. apríla. Vedenie bratislavskej samosprávy sľubuje, že organizácia bude centrom inovácií, hnacou silou tvorivosti a nových prístupov k mestu.

Inštitút má byť kľúčovým nástrojom na reálnu zmenu Bratislavy na mesto, ktoré dokáže konkurovať úrovňou života najvyspelejším metropolám.

Oblasťami pôsobenia MIB sú verejný priestor, územné plánovanie a rozvoj mesta, budúcnosť dopravy v meste, architektonické súťaže, dátová politika a analytické činnosti, participácia a komunikácia, zeleň a životné prostredie či strategické plánovanie.

(TASR)
Foto: Br. kuriér
1 komentár
ODPOVEDAŤ Xfaktor | 25. 10. 2019, 21:09

Vidím, že MIB je tzv. ,,tunel,, keď funkciu nevzal vyvolený nominant a zároveň sa vzdala aj dočasná vedúca tejto inštitúcie.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter