Aktuálne dianie 23. apríl 2020

Rezort zdravotníctva nám nechce povedať, akými závažnými chorobami trpeli zosnulí, ktorých úmrtie je pripisované COVID19


Takto funguje informovanie obyvateľstva? Ministerstvo zdravotníctva nám odmieta poskytnúť informácie o chorobách, ktorými trpeli ľudia predtým, ako zomreli a ktorých úmrtie je pripisované COVID19.

Na našu otázku, aby nás rezort zdravotníctva informoval o diagnózach pacientov, či mali a či sa liečili aj na iné závažné ochorenie, alebo ochorenia a koľko mali rokov, nám hovorkyňa ministerstva zdravotníctva napísala:

„Vzhľadom na to, že ide o osobné údaje zosnulých, Vami požadované údaje nebudeme zverejňovať“.

Na naše ďalšie naliehanie nám bolo oznámené toto: „Platí, pôvodná odpoveď, na doplnenie uvádzame, že vekové rozpätie zosnulých pacientov bolo od 58 do 95 rokov. Aj vzhľadom na vek mali aj pridružené zdravotné problémy“.

Nedozvedeli sme sa o aké pridružené ochorenia ide, koľko sa na ne pacienti liečili, v akom „štádiu“ boli tieto pridružené ochorenia a podobne. Vekové rozpätie zosnulých - 37 rokov bolo zverejnené...

Otázky znejú teda opäť a verejnosť má právo ich vedieť, aby mala relevantné a komplexné informácie, a nielen vytrhnuté z kontextu.

Koľko rokov mali pacienti ktorí boli označení, že umreli na COVID19?

Koľko je zosnulých ktorí mali LEN COVID19 a neliečili sa na iné závažné onemocnenia? Na aké závažné choroby sa liečili pacienti v čase, keď im zistili COVID19?

Čo ukázala resp. dokázala pitva zosnulých, ktorí boli označení, že zomreli na COVID19?

V tejto súvislosti sme si pozreli a vypočuli nedávne vyjadrenie českého senátora prof. MUDr. Jana Žaloudíka, CSc, bývalého riaditeľa Masarykovho onkologického ústavu v Brne. Vo svojom vystúpení v Poslaneckej snemovni Českého parlamentu sa zaoberal otázkou práce zdravotníctva počas koronavírusu (preklad rl)

„Pretože kto vypisoval úmrtné oznámenie vie, že je tam (uvedená) základná príčina onemocnenia, bezprostredná príčina, sú tam komorbidity (Komorbidita znamená prítomnosť jedného, alebo viacerých ochorení, porúch vyskytujúcich sa súčasne s primárnym onemocnením – pozn. red), tie diagnózy sa miešajú a väčšina tých pacientov, najmä tých našich starších, končí na nejakú formu zápalu pľúc, nemusí to byť vírusová, ale môže to byť akákoľvek iná pneumónia.

Len by som upozornil a Česká televízia sa samozrejme zbláznila, tá sa naprosto zbláznila, pretože robili 24-hodinový špeciál... Ja vám navrhnem tento špeciál: V Českej republike je ročne 90-tisíc nových nádorov, 30-tisíc pacientov umiera.

My sme pyšní na tých 60-tisíc ktorých vyliečime. Tridsaťtisíc umiera, to jest 80 denne, to je každých 20 minút jeden. Predstavte si správy ráno o šiestej, kedy vám oznámia: vážení spoluobčania, už nám umrelo od polnoci 18 občanov a o 6,20 čakáme že nám umrel ďalší, teraz nám hlásili zo Vsetína, že umrel pán Novák vo Vysokom mýte, o ôsmej hodine to bude o ďalších 6 viac. Dokážete si to predstaviť?

A k tomu sa má hovoriť, že tí pacienti majú chodiť povedzme pre rožky s ľanovou taškou, pretože tie karcinogény povedzme z plastu by ich mohli ohroziť... Dokážem si predstaviť akúkoľvek fámu. Tristo ľudí umiera v Českej republike denne naprosto prirodzenou obmenou, niektorí samozrejme na cestách, niektorí s nožom v chrbte, ale drvivá väčšina preto, lebo sú starí.

To je obmena. Stotisíc ľudí sa rodí v Českej republike, stotisíc umiera, preto sme niečo málo plus nad tými desiatimi miliónmi.

Takže toto všetko sme nekomentovali. My sme ani v januári nekomentovali to, že akási hygienická norma hovorila, že 1860 nakazených pri akékoľvek viróze na 100-tisíc dáva príčinu povedzme na obmedzovanie návštev v nemocnici a ďalšie veci, to sa stalo koncom januára v troch krajoch, keď prebiehala chrípková epidémia.

1860 na 100-tisíc, to je 18-tisíc na jeden milión a je to 186-tisíc na 10 miliónov. Dokáže si predstaviť ? 186-tisíc covidov? To by sme sa zbláznili. Tá hygienická norma je tu na to, aby sme ako riaditelia nemocníc zvážili obmedzenia návštev a podobné veci.

To je každoročná rutina. Spýtajte sa tých ľudí na ARO, samozrejme že tam majú prácu, samozrejme že behajú okolo ventilátoru. V sezónnych obdobiach a keď sa nakumulujú tí pacienti do jedného špitálu, tak ako to bolo v severnom Taliansku, ktoré veľmi pozorne sledujem, ale sledujem aj Kalábriu a iné oblasti.

A bavíme sa samozrejme s inými lekármi, napríklad s Monikou Silvestrini z Ríma, ktorá nám píše, aby sme pre onkologických pacientov urobili nejakú schému.

A teraz vám poviem nakoniec ešte jednu vec. Ja nespochybňujem nič. Tá vláda sa nemohla správať inak, pretože svet sa zbláznil, Česká televízia sa zbláznila, ale teraz ide o to, trochu to normalizovať, čím nenarážam na prianie prezidenta Husáka, ktorý bol pre normalizáciu nadšený a teraz by sa už trošku hodilo, pretože sa teraz pozrite všetci na tie počítače, na ministerstvo zdravotníctva na tú krivku, je to asi šiesty graf , ako sa nám to pekne začína ohýbať, moc drámy sa nedeje.

A zo svojho ústavu kde pracujeme, samozrejme testujeme, operujeme - my nemôžeme odkladať onkologických pacientov. 200 ožarovaných denne, 20 operovaných denne, asi 250 chemoterapií denne, tí ľudia tam stále prúdia. Tak sme sa konečne po mesiaci dostali k dvom pozitívnym covidom, testujeme si sami, pretože máme svoje PCR laboratóriá.

Takže oni až na tú rakovinu sú zdraví, znervózneli až keď boli odrazu pozitívni, inak majú len tú rakovinu. Rakovina už nikoho nestraší v súčasnej dobe...napríklad...mŕtvica...

A tak podporujem, čo hovoril včera v televízii docent Balík, že prosím vás nechajte nás v tom zdravotníctve sa trošku starať aj o tých ostatných a myslím si, že tí ktorí nejako obmedzovali nadmerne tú prevádzku, tak že preto už nie je dôvod.

Možnože bol, tá neskúsenosť, vydesenie sa zo všetkého a hlavne ten príklad sveta, ktorý blbne nahlas a

naprieč, takže niečo za tým bude ešte ďalšieho, nielen medicína. Tých vírusov je celá spústa, s vírusmi tu budeme a prežijú nás. Uisťujem vás, že všetky vás prežijú mikróby. Aj ľudstvo zrejme. Tak sa nehnevajte, bolo to trochu emočné, som sa nechal vyprovokovať...“

Všimli aj článok, o situácii v Českej republike, ktorý priniesol portál topky. Tu je.

(rl)

Ilustr. Foto: sk.wikipedia.org

1 komentár
ODPOVEDAŤ Miroslava | 19. 5. 2020, 17:33

K takým informáciam sa ani nedopracujete,nakoľko by museli vyjsť s pravdou von a odhaliť tak,ako sa podvodne vyhlasovali výsledky úmrtí!!!! Na COVID19 totižto nezomrel ani jeden pacient !!!!!! V žiadnom liste o prehliadke mrtveho a štatistickom hlásení o úmrtí sa totižto nestretnete v kolonke- a)choroba(stav),ktorá(-ý)priamoprivodila(-il)smrť6/ . c)prvotnápríčina že pacient zomrel na Covid19 maximálne sa môžu v kolonke iné závažné a chorobné zmeny a stavy uviesť - pacient bol pozitívne testovaný na Covid19 - ale to znamená že sa jedná len o pridruženú komplikáciu ako sú mnohé iné komplikácie pri závažných ochoreniach. Takže všetky vyhlásené úmrtia,ktoré nám doteraz avízovala naša vláda je iba klamanie ľudí a vyvolanie strachu !!!!!

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter