Aktuálne dianie 10. október 2018

Polícia varuje: Chodci, nehazardujte pohybom po diaľnici so svojimi životmi!


Policajti diaľničného oddelenia PZ Malacky dnes v čase o tretej hodine ráno, v rámci hliadkovej služby, zaregistrovali na diaľnici D2 v smere do Českej republiky neoznačené odstavené vozidlo zn. Alfa Romeo na krajnici.

Po približne 5 km ich ďalšej jazdy spozorovali aj posádku tohto vozidla, ktorá sa pešo vybrala pre chýbajúce pohonné hmoty. Chodci sa po diaľnici pohybovali bez akýchkoľvek reflexných prvkov a spozorovať ich bolo možné na poslednú chvíľu.

Za pohyb po diaľnici bola trom chodcom z Českej republiky udelená bloková pokuta vo výške 50 eur.

Pohyb chodcov po diaľnici máva tragické následky! Takmer pred týždňom (dňa 04.10.2018) prišiel na diaľnici D2 o život 43-ročného chodec, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou vstúpil na vozovku v čase, keď týmto úsekom prechádzalo nákladné motorové vozidlo.

Dňa 23.09.2018 sa tragicky skončil aj pohyb chodca prechádzajúcom po diaľnici D1 od Senca v smere do Bratislavy. Ťažké zranenia utrpela dňa 06.09.2018 31-ročnej chodkyňa pri dopravnej nehode na diaľnici D2.

Chodkyňa sa pohybovala po diaľnici v okolí tunela Sitina, pričom vošla do jazdnej dráhy prechádzajúceho ťahača s návesom.

„V tejto súvislosti opätovne zdôrazňujeme, že diaľnicu môžu používať len vodiči motorových vozidiel. Iným účastníkom cestnej premávky je používanie diaľnice zakázané.

V prípade, ak sa dostanete do situácie, v ktorej na diaľnici potrebujete pomoc, napríklad, ak sa Vám minú pohonné hmoty, dostanete defekt, prípadne sa Vám pokazí vozidlo, môžete kontaktovať políciu,

alebo službu Národnej diaľničnej spoločnosti – Diaľničnú patrolu, ktorá zabezpečí označenie vozidla a poskytne bezplatnú pomoc,“ uvádza polícia.

(red, pz)

Ilustr. Foto: Archív BK

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter