Aktuálne dianie 6. marec 2020

Polícia: Dôverčivá žena prišla o tisíce eur


(Policajné správy originál) - V súvislosti s vyšetrovaním zločinu podvodu, ku ktorému došlo dňa 30. 1.2020 v čase od 10:40 h – 11:00 h na Vietnamskej ulici v Bratislave sa policajti z Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II obracajú na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri pátraní po svedkov, ktorí by vedeli stotožniť muža na fotografii.  

Podľa doterajších informácií doposiaľ nezistení páchatelia priviedli svojím konaním do omylu 67 – ročnú ženu.

Poškodenú dňa 30.01.2020 telefonicky kontaktoval muž, predstavil sa ako rodinný známy, ktorý súrne potrebuje finančnú pomoc.

Žena súhlasila, vybrala finančnú hotovosť zo svojho  bankového účtu a naspäť telefonicky kontaktovala svojho ,,známeho“. Ten jej oznámil, že po peniaze nepríde on, ale jeho kamarát.

Následne táto žena odovzdala finančnú hotovosť neznámemu mužovi na Vietnamskej ulici. Poškodenej tak vznikla škoda vo výške 10.000,- eur.

Polícia opätovne upozorňuje najmä starších ľudí, aby nikdy nedávali peniaze osobe, ktorú nepoznajú, ani keď im tvrdí, že ju poslal ich príbuzný.   

Občania, ktorí disponujú informáciami a vedeli by napomôcť stotožniť muža na fotografii  vyzývame, aby sa osobne prihlásili na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne tak urobili telefonicky na bezplatnom čísle polície 158.

(red)

Foto: polícia

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter