Aktuálne dianie 4. máj 2020

Policajtov obvinený zavolal sám, za drogy mu hrozí 15 rokov


Policajti druhého bratislavského okresu obvinili 30-ročného Juraja G. z drogovej trestnej činnosti. Pervitín, MDMA, kokaín a marihuanu uňho našli po tom, ako zavolal policajtov na pomoc kamarátovi.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (PZ) v Bratislave o tom informuje na sociálnej sieti.

V sobotu (2. 5.) nadránom zaznamenali bratislavskí policajti oznámenie o mužovi, ktorý mal spadnúť do šachty na Bajkalskej ulici.

Po vytiahnutí ho privolaní záchranári previezli do nemocnice.

„Oznamovateľ následne policajtom pri preverovaní, ako došlo k tejto udalosti, uviedol, že na danom mieste čakal aj s kamarátom na známeho mechanika, pretože sa mu pokazilo auto.

Jeho kamarát mal po vystúpení z vozidla ísť k blízkym stromom vykonať malú potrebu, kde si nevšimol šachtu, do ktorej spadol,“ uvádzajú policajti. 

Príslušníci PZ chceli vodičovi skontrolovať doklady od auta. Počas toho, ako ich hľadal v kufri, tam spozorovali viaceré vrecká s tlakovým uzáverom a mikrováhu.

Vzhľadom na to si vyžiadali od prokurátora súhlas na vykonanie prehliadky vozidla, počas ktorej našli 2205 obvykle jednorazových dávok metamfetamínu, šesť dávok MDMA, 16 dávok kokaínu a jednu dávku marihuany.

Po tom, ako policajti muža zadržali, im mal ponúkať peniaze, hodinky, ale aj samotné drogy, ak danú vec „nebudú riešiť“. V tejto súvislosti bude preverovať podozrenie z korupcie Národná kriminálna agentúra (NAKA).

Po zadržaní podozrivého bol Juraj G. z Bratislavy obvinený z drogovej trestnej činnosti, za ktorú mu hrozí desať až 15 rokov väzenia. Vyšetrovateľ žiada väzbu.

(TASR)
Foto: Polícia/FCB
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter