Aktuálne dianie 14. január 2020

Poľadovica: V nemocniciach bolo ošetrených takmer 100 ľudí


Centrálne príjmy Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) v utorok dopoludnia pocítili nápor pacientov s úrazmi po pošmyknutí na zľadovatených chodníkoch a cestách.

Ošetrených bolo takmer 100 ľudí. Najčastejšie lekári a zdravotnícky personál ošetrili ľahšie úrazy, ako pomliaždeniny, podvrtnutia, tržné rany, pri ktorých stačilo ambulantné ošetrenie. Výnimkou však nie sú ani zlomeniny dolných a horných končatín, úrazy hlavy a chrbtice. Apelujú preto na zvýšenú opatrnosť chodcov.

Poľadovica zamestnávala v utorok aj záchranárov v Bratislavskom kraji. Len do 16.00 h ich vyslali operátori tiesňovej linky na pomoc až k 82 pacientom.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR o tom informovalo na sociálnej sieti.

"Pacienti utrpeli najmä úrazy dolných končatín, ale vyskytli sa aj poranenia hlavy, chrbtice a hrudníka," priblížili. Vyzvali tiež ľudí, aby si na seba dávali pozor.

Obyvatelia bratislavskej Petržalky môžu počas zimných dní kontaktovať v súvislosti so schodnosťou komunikácií, teda ciest a chodníkov, Miestny podnik verejnoprospešných služieb Petržalka.

Ten má na nahlasovanie podnetov v rámci zimnej údržby zriadenú nepretržitú službu na pohotovostnej linke s mobilným číslom 0905 627 649.

"Na tento účel môžu Petržalčania využiť aj emailovú adresu zimnaudrzba@petrzalka.sk a zaslať podnet na miestny úrad mestskej časti," informuje o tom zároveň samospráva s tým, že pre prípad ďalších podnetov je občanom k dispozícii formulár aj na stránke samotného miestneho podniku.

Cesty a chodníky začali v utorok skoro ráno posypávať aj v centrálnej bratislavskej mestskej časti, čo majú na starosti Technické služby Starého Mesta.

Tie majú „pod palcom“ takmer 180.000 štvorcových metrov chodníkov a 409.000 štvorcových metrov ciest. Obyvatelia môžu v prípade problémov s neschodným povrchom komunikácií kontaktovať dispečing zimnej údržby, a to buď na telefónnom čísle 0904 222 055, alebo prostredníctvom emailovej adresy maros.slusny@tssm.sk.

Mestská časť má na svojej stránke zverejnený aj zoznam komunikácií na svojom území, pričom obyvateľov informuje aj o tom, či predmetná komunikácia patrí mestskej časti, hlavnému mestu alebo ide o štátnu cestu.

(red, tasr)

Foto: UNB/archív 
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter