Aktuálne dianie 9. február 2020

POČASIE: V Bratislave sa má opäť rozfúkať silný vietor


Bratislavu v nasledujúcich dňoch opäť čaká veterné počasie. Najsilnejší búrlivý vietor sa očakáva v pondelok 10. februára, najmä popoludní a večer. 

Mesto Bratislava pre očakávaný silný nárazový vietor neodporúča ľuďom v pondelok (10. 2.) pohyb pod stromami, a to najmä v parkoch a mestských lesoch.

Magistrát o tom informuje na sociálnej sieti. Pred silným vetrom vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahy 1. a 2. stupňa.

SHMÚ očakáva na Slovensku v pondelok veľmi silný vietor. "Najsilnejší bude na západnom Slovensku pri prechode studeného frontu okolo poludnia a krátko popoludní, ako aj po jeho prechode až do večerných hodín," uviedol ústav na sociálnej sieti.

Nárazy vetra môžu podľa meteorológov ojedinele dosiahnuť až okolo 100 kilometrov za hodinu a priemernú rýchlosť 60 až 70 kilometrov za hodinu. "Zvýšte preto opatrnosť, prípadne tomu prispôsobte pondelkový program," vyzýva SHMÚ.

Silný vietor bude fúkať v pondelok aj na strednom a v časti východného Slovenska. Vietor tu môže miestami dosiahnuť priemernú rýchlosť 45 až 60 kilometrov za hodinu či krátkodobo v nárazoch 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Silný vietor očakávajú meteorológovia aj na horách, kde môže miestami dosiahnuť krátkodobo v nárazoch rýchlosť 135 až 160 kilometrov za hodinu. 

SHMÚ taktiež varuje pred tvorbou poľadovice na väčšine územia Slovenska.

(TASR, red)

Foto: SHMÚ - model Aladin

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter