Aktuálne dianie 3. september 2021

Počas návštevy pápeža bude polícia v Bratislave zabezpečovať najmä poriadok na komunikáciách


Úlohou bratislavskej mestskej polície počas septembrovej návštevy pápeža Františka v hlavnom meste bude zabezpečiť najmä poriadok na dopravných komunikáciách a priľahlých chodníkoch, kde bude vylúčená verejná doprava a zákaz parkovania z dôvodu bezpečnostných opatrení. Uviedol vedúci oddelenia komunikácie Mestskej polície Bratislava Peter Borko.

O obmedzeniach v doprave budú informovať tabule a letáky

"Radi by sme požiadali verejnosť o strpenie niektorých dopravných obmedzení, ktoré nastanú v Bratislave, a to najmä v oblastiach, kde sa bude Svätý Otec pohybovať," podotkol Borko. Magistrát spolu s mestskou políciou zabezpečia v dotknutých lokalitách informačné tabule a letáky, ktorými budú informovať obyvateľov Bratislavy. "Obmedzenia dopravy budú len na nevyhnutný čas," spresnil Borko.

Bratislavská mestská polícia deklaruje, že intenzívne spolupracuje s Úradom pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií, s Policajným zborom, bratislavským magistrátom i ďalšími partnermi na zabezpečení bezproblémového priebehu návštevy pápeža na Slovensku.

Pápež František na septembrovej návšteve Slovenska (12.-15. 9.) zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

TASR, foto: TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter