Aktuálne dianie 13. február 2021

Petržalka otvorí len prvé dva ročníky ZŠ, MŠ ostanú zatvorené


Bratislavská Petržalka sa pridáva k tým bratislavským samosprávam, ktoré od budúceho týždňa otvárajú svoje základné školy. Mestská časť však v školách otvorí len prvé a druhé ročníky prvého stupňa. Otvorenie sa týka desiatich škôl, z prevádzkových a organizačných dôvodov nebude fungovať základná škola na Pankúchovej ulici. Fungovať však bude všetkých 11 školských klubov detí.

Najvyššia pozitivita bola v Petržalke
"Pri otváraní škôl sme opatrní a ich prevádzku obnovujeme postupne, nie nárazovo, aj vzhľadom na odporúčanie regionálneho hygienika a výsledky posledného víkendového testovania, ktoré ukázali najvyššiu pozitivitu spomedzi bratislavských mestských častí práve v Petržalke," skonštatoval starosta Petržalky Ján Hrčka. Situácia je podľa neho aj naďalej vážna a netreba ju podceňovať.

Mestská časť zároveň informuje, že budúci týždeň nebude obnovená prevádzka 23 materských škôl v jej zriaďovateľskej pôsobnosti. Fungovať bude naďalej len škôlka na Bzovíckej ulici, ktorá je však určená deťom zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre.

Ružinov základné školy otvorí

Základné školy v pondelok otvorí napríklad aj Ružinov. Otvorenie sa týka prvého stupňa na ôsmich z deviatich základných škôl, rozhodnutím hygienikov zostáva zatvorená ZŠ Medzilaborecká. Školy budú z prevádzkových dôvodov otvorené len na polovicu, mestská časť argumentuje aj vyššou bezpečnosťou. Nástup detí do školy bude dobrovoľný, podmienkou však bude test na ochorenie COVID-19 a čestné vyhlásenie.

Staré Mesto plánuje otvoriť všetkých sedem svojich škôl

Na prezenčné vyučovanie na prvom stupni základných škôl prejde od pondelka aj Staré Mesto. Mestská časť má v pláne otvoriť všetkých sedem svojich škôl. Mestská časť Nové Mesto svoje základné školy zatiaľ neplánuje otvoriť. Také sú závery po porade krízového štábu a porade starostu s vedením základných a materských škôl vzhľadom na odporúčania regionálneho hygienika. Naďalej však ostanú otvorené kapacity pre deti pracovníkov kritickej infraštruktúry.  

TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter