Aktuálne dianie 8. jún 2018

Opäť násilie v centre Bratislavy: Mladík podvečer napadol v električke seniora i občana, ktorý sa ho zastal


(STARÉ MESTO, pzsr, red) – Len devätnásťročný Dolnokubínčan v priebehu štvrtka večera (7.6.) najprv slovne a potom aj fyzicky napadol staršieho muža ako aj muža, ktorý sa seniora zastal.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I vzniesol na základe zabezpečenej dôkaznej situácie obvinenie z trestného činu výtržníctva v súbehu s trestným činom ublíženia na zdraví v súbehu s trestným činom poškodzovania cudzej veci 19-ročnému Patrikovi L. z okresu Dolný Kubín.

Podľa doterajších informácií vo štvrtok v čase okolo 18.00 h obvinený v priestoroch električky MHD v smere z Kamenného námestia na Americké námestie začal opakovane verbálne napádať 64-ročného cestujúceho.

Obvinený mal vo verbálnom napádaní pokračoval aj po vystúpení a presune na zastávku MHD Blumentál, kde poškodenému mužovi vytrhol z ruky dáždnik a sotil do neho.

Týmto konaním poškodený muž spadol na zem, pri čom narazil o konštrukciu zastávky MHD. Muž utrpel zlomeninu ruky, ktorá si vyžiadala lekárske ošetrenie.

Na zastávke sa nachádzal ďalší muž, ktorý sa poškodeného seniora zastal, avšak obvinený mladík svoje konanie obrátil proti nemu.

Verbálne aj fyzicky napadol aj jeho, pričom pri tomto konaní bol mužovi spôsobené poškodenie mobilného telefónu v celkovej hodnote cca. 1.000 ,- €.

Privolanou hliadkou PZ bol mladík obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné policajné oddelenie.

Po vykonaní potrebných úkonov bol obvinený v cele policajného zaistenia, pričom zároveň bol spracovaný aj podnet k návrhu na jeho väzobné stíhanie.

Nakoľko bola v tomto prípade spôsobená protiprávnym konaním trestne zodpovedného páchateľa chránenej osobe a spôsobená ťažká ujma na zdraví, v prípade preukázania viny je možné za takéto konanie uložiť trest odňatia slobody na dva roky až päť rokov.

(red,polícia)

Ilustr. foto: BK-archív

2 komentáre
ODPOVEDAŤ Ivan | 9. 6. 2018, 12:02

Vyhostit z bratislavy dozivotne. Nech zamena ulice v kubine, blbecek.

ODPOVEDAŤ Kubo | 8. 6. 2018, 12:38

To je v pohode, zajtra ho uz pustia ako zvycajne... :-/

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter