Aktuálne dianie 20. december 2021

Okolnosťami tragédie na Kolibe sa zaoberá mesto Bratislava aj Nové Mesto, polícia už začala trestné stíhanie


Okolnosťami nedeľnej tragédie na bratislavskej Kolibe, kde došlo k úmrtiu maloletého chlapca, na ktorého spadol zlomený konár zo stromu, sa zaoberá mesto Bratislava i mestská časť Nové Mesto.

"Miesto nešťastia preverujeme a zaistíme všetky potrebné kroky pre udržanie bezpečnosti," uviedla pre TASR hovorkyňa bratislavskej samosprávy Katarína Rajčanová. Hlavné mesto zároveň vyjadrilo úprimnú sústrasť rodine zosnulého chlapca.
 Magistrát deklaruje, že pracovníci Mestských lesov v Bratislave stav stromov v bratislavskom lesoparku, najmä v okolí siete turistických chodníkov, pravidelne kontrolujú a vykonávajú prierez suchých konárov či celých stromov.

"Na nedeľu vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pre okres Bratislava v ranných hodinách prvý stupeň výstrahy pred vetrom. Signalizačný systém mestských lesov pravidelne a automaticky zdôrazňuje možné nebezpečenstvo až pri vydaní druhého stupňa výstrahy," podotkla Rajčanová.

EKO podnik VPS - Bratislava-Nové Mesto skontroloval, či vietor neporušil ďalšie stromy

Starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý na sociálnej sieti uviedol, že situáciu preveruje aj ich mestská časť, keďže k tejto tragédii došlo v jej katastri. Obyvateľov i návštevníkov Bratislavy vyzval, aby si aktuálne dávali pozor na silný vietor.

Kusý neskôr na sociálnej sieti informoval, že sa na mieste stretol so zástupcami polície aj Mestských lesov Bratislava, pod ktorých správu táto lokalita patrí. Pri nešťastí mal podľa starostu zomrieť päťročný chlapec, ktorý bol v lese na prechádzke s rodinou. "Po dnešnej veternej smršti som vedenie nášho EKO podniku VPS - Bratislava-Nové Mesto požiadal, aby skontrolovalo aj našu mestskú zeleň, či vietor neporušil niektoré stromy," uviedol Kusý. Ľudí vyzval, aby ak sa vyberú na výlet do lesa, boli maximálne opatrní a v zlom počasí sa mu radšej vyhli.

Na bratislavskej Kolibe na Ceste na Kamzík došlo v nedeľu dopoludnia k pádu konára zo stromu na maloletého chlapca. Ten zraneniam podľahol. Prípad vyšetrujú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III.

V prípade úmrtia chlapca na bratislavskej Kolibe začala trestné stíhanie

Polícia začala trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Na sociálnej sieti o tom informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave. Bližšie informácie s prihliadnutím na citlivosť prípadu poskytovať nebude.Prípad vyšetrujú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III. Okolnosťami tragédie sa zaoberá aj mesto Bratislava i bratislavská mestská časť Nové Mesto.

TASR

(foto: TASR)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter