Aktuálne dianie 12. február 2020

Obľúbená Magio pláž po 13. rokoch končí, musela ustúpiť revitalizácii Sadu Janka Kráľa


Sad Janka Kráľa spolu s Tyršovým nábrežím čaká v nasledujúcich mesiacoch a rokoch zmena.  Alarmujúci stav drevín už začína byť podľa mesta nebezpečný pre outdoorové aktivity konajúce sa v parku, a preto sa magistrát pustil do prípravy projektu jeho revitalizácie. Prvou veľkou zmenou je ukončenie populárnej mestskej pláže na pravom brehu Dunaja.

 V rámci obnovy tohto priestoru sa mesto chce pozerať na celú plochu komplexne spolu s Tyršovým nábrežím. Do budúcna má vzniknúť jeden ucelený priestor určený na rekreáciu v prírodnom parkovom prostredí, športové aktivity a v nejakej podobe aj kultúrno-spoločenské podujatia. Celková revitalizácia má okrem zelene pozostávať  aj  z  obnovy  mobiliáru  parku. Má pokračovať aj rekonštrukciou chodníkov, osvetlenia, prvkov zverokruhu a fontány v parku. Už v krátkom čase chce mesto riešiť najmä bezpečnosť drevín, ktoré sú vážne poškodené, odumierajúce alebo odumreté.

 "Plánovanú obnovu tohto priestoru sme komunikovali aj so spoločnosťou Slovak Telekom, s ktorou každoročne mesto spolupracuje na projekte Magio pláže. Dlho sme diskutovali o budúcej podobe pláže, usilovali sa nájsť možné spoločné riešenie aj s možnosťou, že by pláž zostala ešte tento rok na pôvodnom mieste aj v pôvodnom rozsahu. Po starostlivom zvážení všetkých okolností sa Slovak Telekom rozhodol projekt Magio pláže už neorganizovať," uviedlo mesto, ktoré ale zároveň dodáva, že kultúrny program, eventy a športové akcie,  k tomuto priestoru patria mali by ostať zachované.

"Takéto aktivity však musíme plánovať a realizovať s ohľadom na zeleň, ktorá sa v priestore nachádza a na ktorej stav môžu mať takéto aktivity aj negatívny vplyv. Mesto už má rozpracovaný koncept a začalo rokovania, aby Bratislavčania, Bratislavčanky aj návštevníci nášho mesta mohli aj naďalej plnohodnotne tráviť svoj voľný čas na tomto dunajskom nábreží. Veríme, že konkrétny zámer budeme môcť predstaviť verejnosti čoskoro," dodalo mesto.

(bak, foto ST)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter