Aktuálne dianie 1. september 2021

O trestnom oznámení na bratislavských poslancov ešte nerozhodli


O trestnom oznámení podanom v prípade bratislavských komunálnych poslancov Rastislava Tešoviča, Sone Svoreňovej, Tomáša Korčeka, Radoslava Olekšáka, ktorých spája kauza podozrivých koronadotácií, ešte nebolo rozhodnuté. Pre TASR to potvrdil prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava Patrik Hujsa s tým, že je to tak pre termín odstúpenia trestného oznámenia i čerpanie dovolenky príslušného vyšetrovateľa v auguste.

Aktuálne preverujú skutočnosti uvedené v trestnom oznámení

"V predmetnej trestnej veci prebieha vyšetrovanie, pričom dotknuté trestné oznámenie bolo odstúpené na ďalšie konanie na Krajské riaditeľstvo Policajného zboru 12. júla a aktuálne sú preverované skutočnosti uvedené v trestnom oznámení ministerstva hospodárstva," spresnil prokurátor.

O podaní trestného oznámenia pre podozrenie z trestného činu subvenčného podvodu na Generálnu prokuratúru SR informoval začiatkom júna minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) s tým, že jeho rezort zároveň spustí intenzívnejšiu kontrolu vyplatenej štátnej pandemickej pomoci nájomcom. Sulík označil kauzu podozrivých čerpaní koronadotácií zo strany menovaných bratislavských komunálnych poslancov za nehoráznosť. Trestné oznámenie bolo následne z Generálnej prokuratúry odstúpené na Krajskú prokuratúru v Bratislave.

Dotácie poslanci buď vrátili alebo podozrenia odmietajú

Jednotliví poslanci vo svojich reakciách pre TASR uviedli, že buď dotácie vrátili, alebo podozrenia odmietajú, či svoju účasť na štátnej pomoci považujú za zbytočnú chybu. Tešovič, Svoreňová a Korček sa vzdali členstva v mestských poslaneckých kluboch, kde doteraz pôsobili. Odišli aj z jednotlivých dozorných rád bratislavských mestských podnikov. Tešovič sa vzdal aj funkcie predsedu mestskej finančnej komisie.

TASR, foto: TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter