Aktuálne dianie 8. február 2024

Nemocnica Bory otvorila posledné pracovisko


Po necelom roku od otvorenia spustili v Nemocnici Bory posledné pracovisko. Ide o dialyzačné pracovisko, ktoré sa zaoberá liečbou pacientov, u ktorých obličky už neplnia svoju funkciu v dostatočnej miere. Bratislavský kuriér o jeho fungovaní informovala Bibiána Ovečková, PR špecialistka Nemocnice Bory.

 

Dialyzačné pracovisko na bratislavských Boroch má pacientom ponúknuť kvalitnú starostlivosť, rodinný prístup, ale aj výhodnú dostupnosť pre obyvateľov zo západnej časti Bratislavy a Záhoria.

 

 „Dialýza je život zachraňujúci zákrok pre pacientov s výrazne zníženou funkciou obličiek alebo s obličkami, ktoré prestali pracovať úplne. Som úprimné rád, že sme toto pracovisko spustili už aj v Nemocnici Bory. Ochorenia tohto typu môžu byť pre pacientov veľmi náročné, preto sa snažím spolu s mojím tímom im vytvoriť čo najpriateľskejšie prostredie, v ktorom sa budú cítiť komfortne. Ja aj môj tím sa snažíme o rodinný prístup k pacientom a o vytváranie vzájomnej dôvery medzi sebou,“ povedal Ľubomír Polaščín, lekár špecialista v oblasti nefrológie.

 

Za jeden deň dokáže dialyzačnú liečbu podstúpiť až 50 pacientov, informovala Ovečková.

 

V Nemocnici Bory doteraz vyšetrili skoro 63 tisíc ambulantných pacientov, hospitalizovali cez 5600 pacientov a pomohli na svet 1000 deťom.

bak

foto: Nemocnica Bory

 

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter