Aktuálne dianie 30. apríl 2021

Nekŕmte labute, vyzýva Nové Mesto, Ružinov aj Petržalka


Na zákaz kŕmenia labutí a ďalšieho vodného vtáctva pečivom upozorňujú tabule aj návštevníkov areálu Kuchajda v bratislavskom Novom Meste. Pripomínajú, že takýmto konaním im môžu spôsobiť tráviace ťažkosti, prípadne aj smrť. Ak ich chcú predsa len niečím „ponúknuť“, siahnuť majú po vhodnejšej strave. Na sociálnej sieti o tom informuje EKO-podnik VPS, ktorý areál spravuje.

Ľudská potrava spôsobuje problémy aj smrť 

„Ľudská potrava obsahuje zložky, ktoré nie sú pre labute a kačky prirodzené, spôsobujú im tráviace problémy a dokonca môže spôsobiť aj smrť. Pečivo neobsahuje pre ne živiny, navyše znečisťuje vodu a tvoria sa v nej riasy, ktoré môžu mať za následok úhyn rýb,“ podotýka EKO-podnik VPS.

Miestna organizácia zároveň ubezpečuje, že príroda im poskytuje dostatok prirodzenej potravy pre ich prežitie. Ak napriek tomu chcú návštevníci niečo labutiam či kačkám dať, ako najvhodnejšie krmivo odporúča vtáčí zob, kukuricu, hrášok, pšenicu, ovos či žito.

Petržalka a Ružinov 

Taktiež mestská časť Petržalka viackrát vyzvala návštevníkov Veľkého Draždiaka a okolia Chorvátskeho ramena, aby nekŕmili labute a ani iné vodné vtáctvo pečivom a ďalšou ľudskou stravou. Rovnaké apely dáva pravidelne aj Ružinov v súvislosti so Štrkoveckým jazerom.

TASR, foto TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter