Aktuálne dianie 3. september 2021

Nedostatky vo vašom okolí môže pomôcť vyriešiť nová služba magistrátu- Rýchle zásahy


Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy chce zrýchliť riešenie občianskych podnetov, ktoré sa týkajú údržby zelene a ciest. Od septembra spustil službu Rýchle zásahy, prostredníctvom ktorej chce takéto podnety vyriešiť do 72 hodín.

Na čo sa zásahy budú vzťahovať

"Rýchle zásahy sa budú vzťahovať na upozornenia na  nedostatočne pokosenú trávnatú plochu, suchú zeleň v havarijnom stave, zlomený konár v havarijnom stave, neorezanú prícestnú zeleň, preplnený alebo poškodený kôš, chýbajúci alebo poškodený kanalizačný poklop, znečistené komunikácie, poškodené vertikálne dopravné značenie a nefunkčný semafor," spresnila hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

Kde a ako nahlásiť podnet

Podnet možno nahlásiť prostredníctvom formulára na webe hlavného mesta. "Nahlásenie je potrebné doplniť aspoň jednou fotografiou aktuálneho stavu, aby sa urýchlila identifikácia a overila opodstatnenosť zásahu," dodala hovorkyňa.

Na riešení rýchlych zásahov spolupracuje mesto Bratislava s portálom Odkaz pre starostu, ktorý umožňuje obyvateľom samospráv nahlasovať rôzne nedostatky na verejnom priestore.

TASR, foto: TASR

2 komentáre
ODPOVEDAŤ táňa pehalová | 4. 9. 2021, 13:43

Najprv vyriešte už nahlásené problémy rok neriešené v Odkaze pre starostu - búchajúci kanál na Vajnorskej z júla 2O2O

ODPOVEDAŤ Alena | 4. 9. 2021, 12:44

To je super nedostatky .A čo tie veľké problémy. Feťaci na ihriskách pre deti? Hnus na zástavke Ovsište odkiaľ chodia slušný ľudia do práce .To dlhodobo nikoho nezaujíma. Parkovisko pre kamion ktoré tu vzniklo hneď pri ihrisku.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter