Aktuálne dianie 16. november 2022

NAKA zadržala v rámci akcie Development okrem R. Kusého aj ďalšie osoby


Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v rámci stredajšej protikorupčnej akcie Development okrem dosluhujúceho starostu bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolfa Kusého aj ďalšie dve osoby J. P. a A. P. Vyplýva to z informácií, o ktorých TASR informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková.

"V Bratislave v stredu príslušníci NAKA vykonali protikorupčnú akciu s krycím názvom Development. Počas akcie zadržali tri osoby, konkrétne J. P., A. P., R. K. Aktuálne prebiehajú prvotné procesné úkony s cieľom riadneho zadokumentovania trestnej činnosti," informovala TASR Barinková s tým, že bližšie informácie v tejto chvíli nie je možné poskytnúť.

 NAKA mala v stredu v rámci akcie zasahovať aj na miestnom úrade v bratislavskom Novom Meste, ktoré vedie Kusý. Zásah polície, na ktorý upozornil portál Startitup, potvrdili TASR aj z miestneho úradu. "Žiaľ, vzhľadom na citlivosť informácií a možné názory na ovplyvňovanie vám k tejto veci nemôžem poskytnúť žiadne stanovisko," napísal pre TASR prednosta novomestského miestneho úradu Ignác Olexík.

TASR, foto: Facebook Rudolf Kusý

1 komentár
ODPOVEDAŤ Rudy | 17. 11. 2022, 18:13

Kedy konecne zoberu Slavika, Zdruzenie domovych samosprav vypaluje stavebnikov rad radom. Toho treba zbalit

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter