Aktuálne dianie 12. marec 2020

Najväčšia slovenská nemocnica UNB odkladá plánované operácie


Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) odkladá plánované operácie, s výnimkou onkologických, život ohrozujúcich stavov a pôrodov.

Príčinou je situácia okolo nového koronavírusu. Pred zasadnutím ústredného krízového štábu to uviedla riaditeľka UNB Renáta Vandriaková.

"Od dnešného dňa je pozastavený príjem plánovaných pacientov, samozrejme, s výnimkou onkologických pacientov a tých, ktorí majú život ohrozujúci stav.

To znamená, že neodkladná zdravotná starostlivosť sa poskytuje v plnom rozsahu vrátane pôrodov," uviedla šéfka UNB.

Potvrdila, že najväčšia slovenská nemocnica má všetky osobné ochranné pomôcky v plnom počte k dispozícii a na dennej báze dopĺňa stavy.

„Neevidujem zo strany klinických pracovísk nedostatok špecifických, ako aj ostatných pracovných pomôcok,“ komentovala s tým, že UNB má aj dostatočný počet prístrojov na umelú pľúcnu ventiláciu.

V piatok (13. 3.) by mala podľa Vandriakovej bratislavská univerzitná nemocnica disponovať dokopy desiatimi prístrojmi navyše k terajšiemu počtu, z toho štyri prístroje na umelú pľúcnu ventiláciu dostane darom.

Vandriaková poukázala tiež na to, že na Slovensku sa doposiaľ objavilo desať prípadov nového koronavírusu. Dôvod na paniku nevidí.

Kľúčové je podľa jej slov to, aby verejnosť bola zodpovedná a riadila sa bezpečnostnými pokynmi.

(TASR)
1 komentár
ODPOVEDAŤ frantisek guth | 13. 3. 2020, 16:54

V pondelok 16.3.2020 mám nastúpiť na operáciu ruky - karpálny kanál. Je aj na chirurgii ruky obmedzenie cv súvislosti s korona vírusom ? Guth

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter