Aktuálne dianie 4. december 2018

Najkrajší vianočný stromček vyzdobili žiaci zo ZŠ Ostredková


Najkrajší vianočný stromček na Nádvorí sv. Jána Nepomuckého v Bratislave vyzdobili žiaci Základnej školy na Ostredkovej ulici.

V utorok ho vyhlásila umelecká porota, potvrdila to Jana Túry z úseku marketingu a obchodu z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska.

Vianočný les tvoria stromčeky vyzdobené žiakmi a študentmi z bratislavských základných a umeleckých škôl.

Najkrajšie vyzdobený vianočný stromček, ktorý ocenila umelecká porota, získal vstupenky pre celú triedu na rozprávku Mestského divadla P. O. Hviezdoslava Tri prasiatka. 

"Na druhom mieste sa umiestnil stromček od žiakov zo Základnej umeleckej školy Júliusa Kowalského, na treťom mieste skončila Základná škola na Tupolevovej ulici," povedala pre TASR Túry. 

Vianočný les tvorí 26 stromčekov.

Verejnosť si ich môže pozrieť každý deň až do 15. decembra, v čase od 17.00 do 22.00 h bude spustená aj svetelná videoprojekcia, ktorá má vytvoriť dojem zasneženej zimnej krajiny.

Z Nádvoria sv. Jána Nepomuckého sa stromčeky 16. decembra presťahujú na Námestie SNP, kde budú súčasťou scény pre rodiny s deťmi v rámci podujatia Dobrý trh.

"Originálne vianočné stromčeky odtiaľto prvýkrát poputujú do domovov dôchodcov, združení pre ľudí bez domova, dobročinných organizácií, ale aj do rodín v núdzi," uzavrela Túry.

(TASR)
Foto: BK
video na FCB Bratislavský kuriér
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter