Aktuálne dianie 30. september 2021

Na Železnej studničke je veľa chátrajúcich stavieb, aký bude ich osud?


Na Železnej studničke v Bratislave sa nachádza viacero chátrajúcich stavieb vo vlastníctve štátu, ktoré lesopark špatia a predstavujú potenciálne riziko.

Mestské lesy rokujú o správe budov so štátom

Mestské lesy v Bratislave pri väčšine objektov preto iniciovali rokovania na ich získanie do správy a následnú asanáciu. Mestská organizácia o tom informuje na sociálnej sieti.

"Predstavujú potenciálne riziko v podobe viladomov či hotelov, ktoré by však hlbšie v lese spôsobovali problémy najmä v podobe áut. Pri väčšine objektov sme preto už iniciovali rokovania s cieľom získať ich do správy s cieľom asanácie," približujú mestské lesy.

Mestské lesy žiadajú o sprírodnenie pozemku bez ďalšej výstavby

Jednou z takto chátrajúcich budov bola aj ruina bývalého rekreačného strediska Verona, ktorá v stredu vyhorela. Roky opustená budova bola v správe Ministerstva vnútra SR. "Na najbližšom rokovaní preto požiadame o odstránenie zvyškov ruín a "sprírodnenie" tohto pozemku bez ďalšej výstavby,"“ podotkla mestská organizácia.  

Požiar opustenej budovy bol nahlásený krátko po 7.00 h ráno. Prieskumom hasiči zistili, že išlo o požiar v poslednom štádiu horenia.

TASR, foto: Mestské lesy Bratislava

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter