Aktuálne dianie 16. november 2018

Na staromestských uliciach majú pribudnúť kamery


Na rohu Panskej ulice a Rybného námestia, na Zichyho paláci, Rudnayovom námestí a Kapitulskej ulici by mali čoskoro pribudnúť kamery monitorovacieho systému.

Ide o frekventované lokality, ktoré doteraz neboli súčasťou systému. Informovala o tom hovorkyňa SM Nora Gubková.

Financie chce mestská časť získať zo zdrojov alokovaných Radou vlády SR pre prevenciu kriminality ako aj z vlastných zdrojov.

Nákup kamier bude výsledkom verejného obstarávania. 

Projekt umiestnenia kamerového systému rieši širokospektrálnu problematiku súvisiacu s prevenciou kriminality a inej protispoločenskej činnosti.

Realizáciou projektu sa podľa Gubkovej umožní preventívne pôsobenie na príčiny a podmienky výskytu kriminality páchanej na verejných priestranstvách a podpora ich objasňovania,

operatívne vyrozumenie príslušných orgánov, ako aj včasné zásahy a pomoc občanom a návštevníkom  mestskej časti na miestach výskytu mimoriadnych udalostí (ako sú napr. dopravné nehody, požiare, masové pochody a pod.),

ako aj zabezpečenia zlepšenia ochrany života, zdravia a majetku obyvateľov ako i návštevníkov mesta, ochranu majetku mestskej časti, inštitúcií, organizácií ako i podnikateľských subjektov sídliacich a pôsobiacich v centre hlavného mesta.

(red)

Zdroj: Staré Mesto

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter