Aktuálne dianie 7. október 2018

Muž, ktorý v minulosti jazdil v protismere, opäť šoféroval aj napriek zákazu. Policajtom chcel utiecť na Špitálskej ulici


V sobotu 6. októbra o pol piatej popoludní, spozorovali policajti na Špitálskej ulici motorové vozidlo zn. Renault Megane.

Pretože hliadka PZ vedela, že vodič auta má uložený rozhodnutím súdu zákaz činnosti viesť motorové vozidlá, chcela ho a podrobiť kontrole.

Vodič s motorovým vozidlom vošiel do jedného z dvorov na Špitálskej ulici kde z auta vystúpil a dal sa na útek. Policajti začali muža prenasledovať pričom na opakované výzvy na zastavenie muž nereagoval.

Dotyčný pokračoval v úteku, pričom preskočil plot a pokračoval v unikaní cez blízky park. Hliadka opakovane muža vyzývala na zastavenie avšak bezúspešne, muž na opakované výzvy k zastaveniu nereagoval.

Policajti použili v súlade so zákonom varovný výstrel do vzduchu tak, aby neohrozili život a zdravie iných osôb. Muž nereagoval ani na výstrel a preskočil plot do jedného z dvorov, kde vyskočil na tam zaparkované motorové vozidlo zn. VW Golf.

Následne policajti použili donucovacie prostriedky a to hmaty a chvaty sebaobrany k jeho zadržaniu. Následne ho obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na policajné oddelenie.

Po lustrácii sa potvrdilo, že muž má udelený rozhodnutím súdu zákaz činnosti viesť motorové vozidlá všetkého druhu po dobu 3 rokov.

Muž sa takéhoto konania už dopustil začiatkom tohto roka, kedy bezohľadnou a riskantnou jazdou v protismere ohrozoval iných účastníkov cestnej premávky.

Následne bolo povereným príslušníkom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I vznesené obvinenie z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia 43ročnému Michalovi V. z Bratislavy.

Muž bol umiestnený v cele policajného zaistenia, pričom bol zároveň spracovaný aj podnet k návrhu na jeho väzobné stíhanie. V prípade preukázania viny hrozí v súlade so zákonom za takéto konanie trest odňatia slobody až na dva roky.

(red, pz)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter