Aktuálne dianie 19. jún 2017

Miesto na Filmovom chodníku slávy obsadí aj Martin Huba


Bratislavský Filmový chodník slávy ozdobí meno vynikajúceho divadelného a filmového umelca Martina Hubu.

Slávnostné odhalenie pamätnej dlaždice sa uskutoční 21. júna pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava. 

Tradíciu Filmového chodníka slávy v Bratislave založili v roku 2009 Medzinárodný filmový festival Bratislava v spolupráci s Agentútou Promotion, Hlavným mestom SR Bratislava a Bratislavským kultúrnym a

informačným strediskom ako prejav vzdávania úcty za dlhoročnú umeleckú tvorbu významným slovenským filmovým a divadelným umelcom, tvorcom a profesionálom.

Martin Huba je významný herec, režisér a tiež obľúbený vysokoškolský profesor, ktorý na bratislavskej VŠMU viedol niekoľko silných hereckých ročníkov.

Počas svojej hereckej kariéry stvárnil vyše 150 filmových a televíznych postáv, hral v divadlách v Košiciach, Bratislave, Brne i Prahe, režíroval v činohre i opere SND i v rámci Letných Shakespearovských slávností v Prahe.

Za svoju tvorbu získal celý rad významných ocenení, ku ktorým teraz pribudne aj symbolická dlaždica na Filmovom chodníku slávy.

Martin Huba sa tak zaradí k doterajším laureátov ocenenia, ktorými sa stali Ladislav Chudík, Mária Kráľovičová, Jozef Adamovič, Štefan Kvietik, Eva Krížiková, Ivan Palúch a Emília Vášáryová.

Slávnostné odhalenie pamätnej dlaždice na Filmovom chodníku slávy prebehne v stredu 21. júna o 15:00 hod pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava za účasti Martina Hubu, zástupcov festivalu, mesta a BKIS.

Pamätná dlaždica ponesie meno laureáta, vlastnoručný podpis a dátum ocenenia.

Podujatie je súčasťou 42. ročníka multižánrového mestského letného festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2017.

Meno ďalšieho laureáta ocenenia za dlhoročnú umeleckú tvorbu bude vyhlásené počas 19. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Bratislava, ktorý sa uskutoční od 9. do 16. novembra 2017 v bratislavských mestských kinách.

Počas festivalového týždňa bude MFF Bratislava hostiť zvučné mená súčasného filmu a svojim divákom ponúkne bohatý a kvalitný výber filmov aktuálnej sezóny, ktorú festival v závere roka bilancuje.

Veľkú väčšinu titulov uvedie v slovenskej premiére a mnohé z nich môžu filmoví nadšenci vidieť len počas festivalu, keďže sa v kinodistribúcii neobjavia. MFF Bratislava pamätá na všetky divácke kategórie vrátane

najmladších divákov a seniorov, je prístupný a zároveň objavný.

Okrem filmových premietaní sa návštevníci môžu tešiť na neopakovateľnú atmosféru, stretnutia s filmovými tvorcami a pestrý, multižánrový sprievodný program.

(red, bkis)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter